12 Mart 2019 Salı

Batıklar

Kadınların tüy dökücü krem ve benzeri yöntemler yardımıyla istenmeyen tüylerden kurtulması için uyguladığı uygulamalar sonucunda kıl köklerinde batık problemi yaşanmaktadır. Genellikle vücudunuzun farklı bölgelerinde çıkan istenmeyen tüyleri ağdayla almak oldukça faydalıdır. Ağda uygulamasıyla kıllarınızın tamamını temizleyebilirsiniz. Üstelik kılları kıl köklerinden çekmek için daha uzun süre tüy çıkmayacağını gözlemleyeceksiniz. Güzellik noktasında en ön planda olan bacaklarınız batık sorunu can sıkıcı bir problemdir. Bundan dolayı da kıl köklerinin tamamının alınması daha estetik bir görünüme neden olacaktır. Uzun seneler boyunca bacaklarınızda tüy problemi yaşanmayacağı için de bacaklarınızın hızlı bir biçimde tüylere hapsolmayacağına emin olmalısınız.

Batıkları EngellemekBatıklar
Çok sert biçimde uygulanmayan, ne sert ne yumuşak yapılan bir kese işlemi sonrasında; batıklara çözüm üretmiş olursunuz. Ağda ile temizlik işlemi gerçekleştiriyorsanız; losyon veya tüy azaltıcı kremlerde ağdadan sonra uygulayabilirsiniz. Bu da sizin hem tüyleriniz azalmasında etkili olmuş olacak hem de zamanla batıkların oluşmasını tamamen engelleyecektir. Duş aldıktan sonra nasıl cildimize nemlendirici kremler sürüyorsak; aynı biçimde bacaklarımıza da uygulamak etkili olacaktır ki kıl köklerinde yumuşamalar yaşansın. Ağda ile istenmeyen kıllarınızdan arınıyorsanız; kılların çıktıkları yöne doğru ağda yaptırmak, batık riskini azaltacaktır.

Doğal Batık TedavisiDoğal yöntemlerle batıkları tedavi etmek aslında oldukça kolaydır. Evde bulunan malzemelerle doğru bakımlar gerçekleştirmek oldukça etkili olacaktır. 2 bardak kaynamış suya 5 adet aspirin katın ve iyice çözülene kadar karıştırın. Dibinde kalan tortunun dışında ki karışımı kullanmadığınız ve püskürtme başlığı olan boş bir şişeye aktarın. Haftada 2 kere bacaklarınıza bu karışımı sıkın. Bu uygulamayı en az 2 saat batıklı bölgede bekletin ve suyla güzelce durulayın. Bu uygulama bacaklarınızdaki lekelerin renginin açılması noktasında gözle görülür etkiler yaratacaktır.

Aynı zamanda şeker ve limon da batıklarınızın tedavisi noktasında etkili olabilecek malzemeler arasındadır. 4 çorba kaşığı şekeri yarım çay bardağı limon ile beraber bir kaba katın ve bacaklarınıza masaj yaparmış gibi uygulayın. Bu işlem peeling etkisine neden olacak bacaklarınızda yaşanan ölü deriyi vücudunuzdan atmanıza yardımcı olacaktır.


Batıkları engellemek bacak bakımınızı doğru bir şekilde yapmaktan geçmektedir. Bu açıdan yararlı olması için Bacak Bakımı ve Güzelliği için Öneriler yazımıza da bakabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder