13 Temmuz 2017 Perşembe

Tırnak Güçlendirme

Tırnak bakımı gün geçtikçe daha önemli hale geliyor. İnsanlık tarihi boyunca tırnaklar iş görme maksadıyla var oldular. Toprak kazma da , ağaç kovuklarının içinden böcek çıkarma da ve daha bir sürü iş de insanın doğal aleti olan tırnak bugün bu özelliklerinin neredeyse hiç birini yapmıyor. İnsan bugün bu işlerin tam tersine tırnaklarını güzellik ve gücün simgesi olarak kullanıyor.Bugün manikürlü pedikürlü tırnak benim çalışmaya ihtiyacım yok ellerimi kullanmıyorum mesajı veriyor

Tırnak Bakımı

tırnaklara bakım yapmaİnsani ilişkilerde esas olan iç güzellik denir ancak dış görünüşü hoşumuza gitmeyen bir kişinin içini merak dahi etmeyiz. İlk tanışmada elin, yüzün, kılık kıyafetin, saçın bakımlı ve tertipli olması çok oldukça önemlidir. İnsan gözü etrafına baktığında bir estetik, düzen ve çekicilik görmek ister. Bu nedenle buna önce kendimizi düzelterek sonra da çevremizde değişiklikler yaparak başlayabiliriz. Pek fazla üzerinde durulmasa da tırnak bakımı oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse; evine misafir olduğunuz ev sahibi sizi en güzel kıyafetiyle, tertemiz eviyle karşılasa ve önünüze bir sürü pastalar, börekler koysa, siz tam pastanızdan bir dilim ağzınıza atarken ev sahibinin tırnaklarının uzun, bakımsız ve içinin pis olduğunu görseniz nasıl düşünürsünüz? Tabii ki de hayran kaldığınız tertemiz ev ve çeşit çeşit yiyecekler birden gözünüzde çok farklı canlanabilir. Bu nedenle tırnak bakımı da en az cilt ve güzellik bakımı kadar önemlidir. İşte bugün sizlere pek önemsenmeyen ama oldukça önemsenmesi gereken tırnak bakımı nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiler vereceğiz..


Evde Tırnak Bakımı

tırnak bakımı nasıl yapılmalıEvde uygulanan tırnak bakımı oldukça önemlidir.Doğal yollarla uygulanan tırnak bakımı , dışardan satın aldığınız tırnak kremlerinden çok daha sağlıklıdır. Fakat unutmamalıyız ki bizler evlerimiz de lavanta yağı ve buna benzer yağları elde edemeyiz. Bundan dolayı en doğal ve saf bitkisel yağları temin etmek bu nokta da önemlidir.Nemlendirici Tırnak Bakımı TarifiMalzemeler:


  • 1 yemek kaşığı Kenevir Tohumu Yağı
  • 3-5 damla Lavanta yağı

uygulanışı :

Malzemeleri küçük bir kapta karıştırın. Tırnaklarınıza elde ettiğiniz karışımı 10-15 dakika kadar uygulayın.

Tırnak Güçlendirme


tırnak bakımıTırnak Güçlendirme noktasında tercih edebileceğiniz bir diğer tarif de şöyle ;Malzemeler:


  • 2 yumurta sarısı, dayak
  • 1/4 fincan süt
  • 1 tatlı kaşığı bal


Uygulanışı:

Malzemeleri küçük bir kapta iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı tırnaklarınıza uygulayın.  Yumurtadan alınan protein ve sütten elde edilen kalsiyum tırnaklarınızı kayalar kadar sertleştirecek!

Tırnak Kırılması


tırnaklar nasıl güçlenirTırnaklarınızın çekildiğini düşünün. Ne felâket! Bir tırnak kazayla kırılırsa bu çok sorun edeceğiniz bir şey değil. Yanlışlıkla oldu der geçersiniz. Bununla birlikte, tırnaklarınız sürekli kırılıyorsa bir probleminiz var demektir.Tırnaklarınızı özenle ve büyük bir sabırla bakım uygulamanız gerekebilir. Sonuç da bu demek oluyor ki tırnaklarınız güçsüzleşmiş.Tırnak bakımı bu nokta da oldukça önemli. Tırnaklarınızı güçlendirmekten başka bir yöntemi yoktur bu sorunun.
Peki tırnaklarınızı nasıl güçlendireceksiniz ? En önemli sorun budur. Aslında yapılması gereken çok da ütopik bir şey değildir. Yukarı da saydığımız bakım kürlerini uygulayacaksınız ve bir müddet dikkatli olacaksınız.

Tırnak Törpüleme

tırnaklara bakım yapmaKadınların genel inanış , Tırnak Törpüleme sadece kuaförlerde veya güzellik merkezlerinde uygulanabiliyor olduğudur. Bundan dolayı tırnak törpülemek hep sonraya güzellik merkezlerine atılır. Tırnak törpüleme işlemi oldukça meşakkatli bir işmiş gibi gözükse bile yapılması son derece basittir. Tırnaklarınızı törpülemek için kuaför salonlarına gitmeniz gerekmez Tırnak törpülemek için ihtiyacınız olan tek bilgi doğru tırnak törpüleme tekniğini bilmek ve doğru törpü aleti kullanmaktır. 

Tırnak Törpüsü Seçimi: Doğru tırnak törpüsünü seçmek en az tırnak törpülemek kadar önemli bir noktadır. Günümüzde marketlerde dahi kolaylıkla temin edebildiğiniz en basit tırnak törpüleri zımpara biçiminde olan ön ile arka yüzleri arasında pürüz farkı bulunan tırnak törpü aletleridir. Bilinmekte olan bu tırnak törpüleri dışında yüzey özellikleri birbirlerinden oldukça farklı daha profesyonel tırnak törpüleri de piyasada bulunmaktadır. Tırnak yapınızın kırılgan mı, sert mi yoksa yumuşak mı olduğunu göz önüne alarak bu farklı özelliklerdeki tırnak törpüleme aletlerini de edinebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder