8 Haziran 2017 Perşembe

İşte İdeal Bacakların Altın Kuralları


İdeal BacaklarYüz güzelliğinin şifresi olarak anılan “Altın Kural” bacaklar için de geçerli. Bacak estetiği çok önemlidir.

Bir kadının en çekici bölgesinin bacakları olduğunu söyleyen estetik uzmanımız, “Kalça ile uyumlu, kavisleri olan ve ayağa doğru zarif bir


şekilde incelen bacak ideal sayılıyor. Ayrıca alt bacağında boyunun dörtte biri uzunlukta olması gerekiyor. Bacaklar, çarpık,kalın ya da çok ince olabilir ama artık bunları kafanıza takmanıza gerek yok. Ameliyat ya da birkaç küçük rötuşla bacaklar çekici hale gelebiliyor” şeklinde konuşuyor. Uzmanımız, ideal bacak ölçülerini ve bacak estetiğinde kullanılan teknikleri aktardı.

Hangi bacaklar daha güzel ve daha seksidir ?


Ritmi olan özgür, hatları kesintisiz akan bacak yapısı seksidir. Kalça ile uyumlu, silindirik, kavisleri olan ve ayağa doğru zarif bir şekilde incelerek devam eden bacak yapısı en seksi olandır. Özellikle akıldan çıkarılmaması gereken bayan geometrisinin düz değil kavislerden oluştuğu. Ünlü modellerin çekiciliği altında yatan asıl güzellik bacaklarıdır. Top modeller bacaklarının salınımı, enerjisi ve oranları ile nefes kesici olabiliyorlar. Güzel bacaklar kişiyi özgür ve öz güvenli kılar. Bu özellikler ise çekicilik için çok gerekli. Bu nedenle çekicilik bacaklarda başlar.

NEŞTERSİZ İNCELİR DİKİŞ İZİ KALMAZ


Güzel bacak için kullanılan Superdry yöntemi


Modern estetik cerrahi giderek gelişiyor. Olabildiğince dikiş atılmadan ya da gizli olması tercih ediliyor. Superdry tekniği gibi dikişe ihtiyaç olmaksızın yapılan işlemler modern estetik cerrahiye çok uygun. Bu tekniğim tamamen kansız bir şekilde, doku altına hiç bir sıvı ya da madde uygulaması yapılmadan, üstelik yağ hücrelerini sağlam bir şekilde alınması gerçekleştiriliyor. Özellikle bacak bölgesi yağ tabakası tek katlı olduğundan çok özenli ve hassas bir yağ alma işlemi şart. Superdry teknik bunu sağlar.

Superdry tekniğinin avantajları neler ?

İşlem sırasında dokuda şişme yaşanmaz. Bu durum hekime sonucu tam olarak değerlendirme şansı verir. Karşı bacakla doğru ve kesin karşılaştırma fırsatı meydana gelir ve simetriyi sağlamada çok yararlıdır. Bu teknikle alınan yağ hücrelerinin çoğu canlıdır ve hastanın bedenini şekillendirmede ya da yüz gençleştirmede tercih edilir.

Bu yöntem bacakta en çok hangi bölgelerde  kullanılıyor? Bu yöntemle kalın bacakları ince göstermek mümkün mü ?

Yöntem diz çevresi, bacak ve ayak bileği için oldukça etkilidir. Etek giyilmesini engelleyen ve sosyal bir strese yol açan bacak kalınlığının tedavisinde öncelikle teşhis önemli. Kalın bacakların nedenleri kalın kemik yapısı, fazla gelişmiş kaslar ve genellikle yapısal fazla yağ dokusu sayılabilir. Yağ dokusunun alınması ve ek olarak botoksla ya da cerrahi olarak kasların incetilmesi ile kalın bacak sorunu çözülür.

Hastalıktan kaynaklanan bacak kalınlığının çözümü nedir ?

Bunların dışında dikkat edilmesi gereken önemli durumlar lenfödem ve lipödeme bağlı kalın bacaklardır.
Lenfödem bacaklardaki lenf (akkan) damarlarının bozulması ya da az gelişmesi sonrası meydana gelebilen bacak kalınlaşmasıdır. Lenfödemde genellikle tek bacak daha kalın olsada bazen iki bacakta da görülür. Bacaklar serttir. Ayaklarda da şişlik gözükür. Sıklıkla portakal kabuğu cilt görüntüsüne rastlanır. Lenfödem tedavisi çok farklıdır. Lenf damarlarına destek olan bacaklarda ki kalınlığa neden olan sıvının atılmasına yönelik tedavi yapılır. Lipödemde ise özellikle superdry yöntemle yağların alınması iyi bir çözümdür.

OPERASYONDAN SONRA İKİ GÜNDE İYİLEŞİYOR
Bacak ameliyatı zor bir ameliyat mı? Kaç gün hastanede kalmak gerekiyor?
Bacak ameliyatlarının tipine ve yapılan kombinasyonlara göre iyileşme süresi değişir. Bölgesel yapılan işlemlerde hastanede kalmaya gerek yoktur. İyileşme süresi 1-2 gündür. Yağ alma, verme ve silikonun birlikte kullanıldığı kombine işlemlerde iyileşme daha uzundur.

Kişi kaç gün sonra sosyal hayatına dönebilir?

Sosyal hayata dönüş yapılan işlemlere bağlı olsa da biraz da kişiye özgüdür. Daha rahat kişiliklerde sosyal hayata dönüş oldukça hızlı iken, çok hassas kişiliklerde bu süre bir haftaya kadar uzuyor.

Ameliyatın ardından nelere dikkat etmek lazım? Yasak olan şeyler var mı?(Dans etmek v.s)
Operasyon sonrası spor ve benzeri aktiviteler 3 hafta kadar aksatılır. Bu dönemde yürüme tamamen serbesttir. Estetik işlemler sonrası kontrollü hareketler iyileşmeyi tetikliyor. Özellikle doğru yapılan lenf drenaj masajları oldukça etkili.

İz kalıyor mu? Dışarıdan bakan bir kişi bacağın estetikli olduğunu anlayabilir mi?
Superdry teknik gibi yağ alma ve verme işlemlerinde iz olmaz diyebiliriz. Silikon uygulamasındaysa diz arkası kıvrımı içinde doğal kıvrım gibi görünen bir izle geçiştirilir.

Düzgün bir bacağın oranları var mı? nedir bu oranlar?

İdeal bacağa sahip olmak için bazı kas ve kemik çıkıntılarının yumuşak bir şekilde belli olması arzulanır. Alt bacağın iç yüzü bacak dışına göre daha az kavisli olmalı. Alt bacağın uzunluğu kişinin boyunun dörtte birine eşit olmalıdır. Alt bacak çevresinin en fazla olduğu yerin ölçüsü bacak uzunluğunu dörtte üçü kadar olmalı. Bacak ortasının çevre ölçüsü en geniş yerin yaklaşık yarısı kadar olmalı.Bütün bunlar bacakların karmaşık yapısını belirtiyor.

Son dönemlerde bacak silikonlarından çok söz ediliyor.Nedir bu bacak silikonu?
Yeni kuşak silikonlar bacak estetiğine güzel açılımlar sağladı. Özellikle bacak kalınlaştırma ve çarpık bacak düzeltme de kombinasyon olarak oldukça etkili. Farklı biçimleri ve hacimleri mevcut.

Çarpık bacaklar nasıl düzeltilebiliyor ?

Etek giymeye engel çarpık bacaklarda ki şekil bozuklukları yani ,  parantez bacak ve X bacakdır. Çarpıklığın derecesine ve çarpıklığa neden olan yapısal soruna göre tedavisi mümkündür. Kemik yapı eğriliklerini erişkinlikte düzeltmek çok zor. Onun yerine eğriliğin kamuflajı yöntemleri önerilenlerdir

Diz  kapağı  estetiği  nasıl yapılıyor?
Diz bölgesi uyluk ve bacağın geçiş noktasındadır. Bu stratejik konum bacak güzelliği için çok önemli. Üstelik bacakların en hareketli yeri olduğu için enerjik bir bölge. Diz bölgesi estetiği bölgesel yağ paketlerinin yok edilmesi ile yapılır. Diz çevresi estetiğinde işlem 1-2 saat sürer. İşlemden sonra kişi evine gidebilir. Sosyal hayattan çekilme söz konusu değildir. İyileşme süreci normal yaşam süreci içerisinde devam eder..

EV KADINLARI DA DİZ ESTETİĞİ YAPTIRIYOR

Diz ve bacak estetiği talebi her kesimden gelebiliyor. Modellerden ev hanımlarına kadar. Fakat özellikle iş dünyasında etek giyme zorunluğu biraz daha taleplerin artmasına etken.

MODANIN ETKİSİ VAR

Diz ve bacak estetiğine talep artışının modayla ilintisi vardır tabi ki. Modacılar da dizin önemini keşfettiler. Özellikle dizi açığa çıkartan yırtık bluejean’ler, dizi vurgulayan uzun çizmeler ya da çoraplar diz bölgesini erotik bir organ haline getirdi. Bazen çizme giyemeyenler için bacak inceltme ve şekillendirme yapıldığı da oluyor. Tasarım bir ayakkabı için zarif ayak bilekleri elde etme estetiği çokça yapılan uygulamalardandır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder