2 Haziran 2017 Cuma

Faça İzi Sildirme


Faça İzi Sildirmesaglikicin.org olarak deride iz kalma durumunda yapacaklarınız hakkında faça yarası izleri ile ilgili bir araştırma yaptık ve bu izlerden nasıl kurtulacağınıza dair bir yazı hazırladık iyi okumalara dileriz.

Kendine özgü bir yoksunluğun, içinden çıkılamayan bunalımların çaresi olarak, kişinin katlanılmaz olarak gördüğü acıyı, bir an önce sonlandırmak bu acıdan bir an önce kurtulmak amacı ile vücudunda jilet yada bıçak gibi kesici aletler yardımı ile kesikler ( skarlar ) oluşturması psikolojik alt nedenlerden de kaynaklıdır. Gençlik çağlarının verdiği bunalımla yapılan bu eylemden kaynaklı kollarınızdan jilet izi, faça izi hatta sigara yanığı bulunabilir. Bazen bir kaza sonucu oluşan bu izlerin kolayca tanınması ön yargılara sebep olmakta, iş hayatından aile içi ilişkilerine kadar sorunlar oluşturmakta dolayısıyla da kişiler pişmanlık, suçluluk, utanç duygularına kapılmaktadır.Faça İzi Nasıl Silinir?


Faça veya jilet izinden dolayı oluşan izler geçirilebilir izlerdir. Bunun için genellikle en ekonomik ve en sağlıklı yöntem olması dolayısı ile kimyasal peeling yöntemi uygulanır. Kimyasal peelingle cildin soyulması sonrasında cilt kendisini yeniler. bu işlem ayda bir belli periyotlarla tekrarlanırsa 10-15 seansta faça izleri tamamen silinir.

Koldaki faça izleri göğüsteki faça izlerine göre daha kolay silinir. Çünkü koldaki faça izi kısa çizgilerden oluşur, göğüste ise daha uzun çizgiler şeklinde olması işinizi biraz daha zorlaştırmaktadır. Faça izlerini silmek için genellikle %30 ve üzeri esas adı Trikloroasetik Asit olan TCA kullanılır.

Faça İzi İçin TCA Uygulaması


Kollarda veya göğüste bulunan faça izleri için %40 TCA , faça izlerinin üzerine 4-5 defa bir kulak çubuğu yardımıyla sürülür. Bu işlemi bütün izlerin üzerine sürüp, sonra başa dönerek izlerin üzerine tekrar sürülmelidir. Çünkü aynı izin üzerine üst üste sürülmesi etkiyi arttırmaz. Bütün izlerin üzerine bir kat sürüp işlem bitince bir kat daha sürmeniz gerekmektedir asitin teninize nüfuz etmesi gerekir. Toplamda 1 dakika kadar uygulama yapmanız lazım. İşlem sonrasında TCA sürülen bölge ve çevresini bol su ile yıkayacaksınız. Asiti 1 dakikadan fazla bekletmeyiniz. Eğer cildiniz hassassa %30 tca  kullanımı daha uygundur.

Faça izlerinize yaptığınız bu tca işlemi kimyasal peeling olarak adlandırılır. Yapılan işlemin ayda bir tekrarlarnır. İlk üç seansta izler de çok bariz bir azalma olmamakla birlikte azar azar izlerde silikleşme meydana gelir. Sonrasındaki aylarda izlerin geçmesi daha hızlı olur. Toplamda izin derinliğine göre değişmekle birlikte kimyasal peelingle faça izleriniz 10 veya 15 seans uygulama sonrasında geçer.

Faça İzi Silme Sonrası Bakım


İzlerin üzerine tca sürüp yıkadıktan sonra sabah akşam uygulanmak üzere bir merhem hazırlanması ve bu merhemin asit uyguladığınız alanlara sürülmesi gerekir. Bu merhem sayesinde cilt yenilenmesi daha sağlıklı olacaktır. Merhem için; çinko oksitli pişik kremi, medacassol kremlerden bir tüp ve 10 ml saf e vtiamini ile 10 ml b5 vitamini karıştırılıp hazırlanan merhem sabah akşam tca uygulanan bölgenin üzerine sürülür. Ayrıca uygulama yapılan bölge güneşten korunur. uzun kollu giysiler giymek iyi bir çözümdür. Güneşe maruz kalmak zorundaysanız güneş koruyucu kremde kullanabilirsiniz.

Faça İzi Silme Fiyatları


Faça izi silmek için güzellik merkezleri, veya uzman doktorlarda kimyasal peeling yaptırabilirsiniz. Aynı işlem için lazer tedavisi  yöntemi de kullanılmaktadır. Lazerle faça izi sildirmek için seans başı 150 - 300 lira arası ücretler istenir bu da 10 seansta 1500- 3000 lira arası maliyete sebep olur. Faça izini kimyasal peelingle sildirmek isterseniz 100 ile 200 lira arasında ücretler istenir seans başı bu da toplamda 1000 lira ile 2000 lira arası bir fiyat tutar. Tabi bu görece ufak bölgeler için rakamlar. Daha geniş alanlar için fiyat oldukça yükselir.Bundan kaynaklı evde kendiniz faça izlerinizden kurtulmak isteyebilirsiniz. Bunun için tca asit almanız gerekir, gerekli malzemeleri https://doakimya.com/ sitesinden alabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder