10 Haziran 2017 Cumartesi

Cinsellik hakkında 10 gerçek


CinsellikÇoğu kişinin bir ihtiyaç olarak gördüğü seks, aslında spontane gelişebilen bir olaydır. Tabii ki bu durumu güçlendiren faktörler bulunuyor.

İŞİN SIRRI PEYNİRDE!
Bilim adamları peynirin barındırdığı ‘phenylethylamine’ adlı bir kimyasalın (kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor) kan dolaşımını hızlandırdığını ve kandaki glükoz seviyesini yükselttiğini aktarıyor. Bu da beyne aşk sinyalleri gönderiyor ve daha iyi bir seks için kolları sıvamış bulunuyorsunuz! Şimdi anladınız değil mi İtalyan ve Fransızların niye bu kadar ateşli olarak bilindiklerini. İşin sırrı peynirde!

ORTALAMA BİR EREKSİYON HIZI SAATTE 45 KM


Çok hızlı gibi gelebilir ama sperm bir kez vajinaya girdiğinde hızını kaybediyor. Hatta hızı dakikada 3 mm’ye düşüyor. 5 veya 45 dakika arasında döl yatağına ulaşabiliyor.

ORGAZM TAKLİDİNİ ERKEKLER DAHA ÇOK YAPIYOR


İngiltere’de yapılan bir araştırma 18-34 yaşındaki erkeklerin yüzde 42′sinin ve araştırmaya katılan tüm erkeklerin yüzde 19′unun orgazm taklidi yaptığını saptadı. Bu yüzden seks terapistleri partnerinizin iyi bir oyuncu olabileceğinin altını çiziyor. yatakta başarılı olabilmek erkeklerin üzerinde de büyük bir baskı unsurudur. Ancak unutmayın ki hedefe her zaman tam olarak ulaşamamak onların bu oyundan keyif almadıkları anlamına gelmez.

ORGAZM SIRASINDA KASILMA SAYISI ORTALAMA 10-15


Yine uzmanların söylediği erkeklerin bir orgazm sırasında ortalama 10-15 kasılma yaşadığını Ve her bir kasılma arasında ortamla 0.1-0.6 saniye olduğu. Ortalama bir erkek orgazm esnasında 10 – 15 kez kasılma yaşar. Sizin bilmeniz gereken ise, her kasılma arasında yaklaşık olarak 0,1 ile 0,6 saniye arasında aralık olduğunu unutmamak. Bu bilgilerle olabilecek kasılmalara karşı bilinçli bir sekse başlayabiliyor ve gerçek zevki tadıyorsunuz.


SADECE 7.3 DAKİKA YAŞANIYOR


3 mü 5 mi derken uzmanlar tartışmada son noktayı koydu. Erkekler için orgazm olmak 7.3 dakikayı alıyor! Spekülasyon değil bilimsel bir veri bu. 1587 erkekle yapılan bir araştırmada 1380 kişi ortalama 7.3, 207 kişi ise 1.8 dakikada orgazma ulaşmış

 ATEŞLİ BAŞLANGIÇ

Bilim adamları, penis ucu ve klitorisin aslında aynı derecede hassas olduğunu ve ön sevişme sırasında çok işe yaradığının altını çiziyor.Bir erkeğin yaşamı boyunca 53 litre sperm ürettiğini biliyor muydunuz?

KOKULAR CİNSELLİKTE ÖNEMLİ ROL OYNAR


Beyninizin belli bir bölümü koku duyusunu kontrol eder. Burun hücreleriniz; ter, ten gibi keskin kokularla uyarıldığında, beyninize sekse hazır olduğunuza dair sinyaller yollanır. ABD’deki Berkeley Üniversitesi uzmanları yaptıkları çalışmalarda özellikle kadınların koku duyusunun çok gelişkin olduğunu ve böyle kimyasal durumlarda daha çabuk ereksiyon olduklarının altını çiziyorlar.

BAZI ŞEYLERİN ŞAKASI OLMAZ!


Penis kasılması (priapism) çok acı veren ve 2 saatten fazla sürebilen bir olaydır ve komik hele hele dalga geçilebilecek bir durum asla değildir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız onu en yakın hastaneye götürmelisiniz. Çünkü bu durum doku zedelenmesine veya cinsel ereksiyon bozukluğuna yol açabilir.

TELEFONLARI KAPAMIYORUZ!


Dünya çapında yapılan bir araştırma, yine ilginç bir gerçeği kaydetti. Araştırmaya katılanların yüzde 14′ü tam bu sırada çalan telefonu açıp konuşuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder