3 Haziran 2017 Cumartesi

Cilt Bakımı Yaşa Göre Yapılmalı


Cilt Bakımı Yaşa Göre YapılmalıCilt uzmanları, cilt bakımı uygularken cilt tipine ve yaşa göre uygun bakım uygulamanın önemli olduğunun altını çiziyor. Her yaş dönemine ve cilt tipine uygun bakım önerilerini tercih etmeliyiz. İşte size yaşlara göre bakım önerileri.

Eğer cildinizin daha uzun yıllar gergin, pürüzsüz ve kırışıksız korumak istiyorsanız bunu…

Yüzünüz ruh halinizi ve kişiliğinizi yansıtır. Yüz güzelliği ve sağlığı mevsimsel değişmelere ve hatta yaşadığınız şehrin kirlilik oranına göre değişebilir. Periyodik olarak yapılan yüz ve cilt bakımı ile sağlığımızı koruyabilir enfeksiyonlara karşı savaşabilir ve bütün bunların sonucu olarak cildimizin yaşlanmasını geciktirebiliriz.

Her yaşta uygulanan bakım önerileri  •  Boynunuzda gıdı oluşmasını engellemek için boynunuzu yukarı doğru gergin tutmayı bir alışkanlık haline getirin.
  • Ciltteki kuruluğu gidermek için yıkandıktan sonra yağlı bir kremle tüm vücudunuzu nemlendirin.
  • Haftada birkaç kez arındırıcı bakım ürünüyle cildinizi ölü hücrelerden temizleyin.
  • Sarkmalar için en etkili yol, egzersiz yapmaktır. Uzun egzersizlere zaman ayıramıyorsanız hiç olmazsa yürüyüş yapmayı deneyin.
  •  Göğüs ve bacak arası sarkmalarını önlemek için çok sıcak suyla yıkanmamaya özen gösterin. Banyo sonrası göğüslerinize ve bacaklarınıza soğuk su ile şok yapın
  • Sigara, alkol, çay ve kahve cildin başlıca düşmanlarıdır. Bunlardan uzak durmaya çalışın.
  • Stres, etkisini cildinizi bozarak gösterir. Stressiz bir yaşam için çaba harcayın.


20′li yaşlarda


Cildinizi sabah ve akşam güzelce arındırmalısınız. Özellikle sabunsuz temizleyicileri kullanarak. Cildinizi iyice durulayıp kuruladıktan sonra alkolsüz bir tonik uygulayın. Tonik, gözeneklerinizi sıkılaştırır, cildinizin PH dengesini düzenler ve temizleyici ürünün artıklarını yok eder. Temizleme işleminden sonra cildinize gereksinimi olan nemi sağlak için cilt tipinize ideal nemlendirici bir ürün uygulayın.

25 yaşından sonra göz çevrenizde belirmeye başlayan ince çizgilerin silikleşmesi ve derinleşmemesi için bir göz çevresi kremi kullanmalısınız. Çok yorgun olduğunuz zamanlarda canlandırıcı bir serumla mini bir kür de tercih edebilirsiniz.

30′lu yaşlarda


20′li yaşlarda başladığınız temel bakımın yanı sıra yavaş yavaş başlayan göz çevresi kırışıklıklarına anladığı dilden konuşun. Bu bölgedeki derinin ince olmasından kaynaklı göz çevresi için özel olarak hazırlanmış yağsız ürünler artık tercihiniz olmalıdır.

Uyandığınız zaman gözlerinizde şişme meydana geliyorsa çayla kompres yapmak ya da salatalık dilimleriyle gözleri dinlendirmek iyi gelecektir.

40′lı yaşlarda


Yüzünüze artık temizleyici süt uygulamanız gerekebilir.  Temizleyici sütü dairesel hareketlerle uygulayın. Hafif ve nemli bir pamukla içten dışa doğru ve alın, yanaklar, çene sırasını takip ederek arındırın. Tonik ya da suyla cildinizi durulayın. Nemini kaybetmiş ciltte çizgilerin artması hızlanacağından nemlendirici kullanmayı pas geçmeyin. Kullandığınız ürünün hiyalüronik asit ve gliserol içerikli olmasına özen gösterin. Çünkü bu aktifler, deri katmanlarında suyun tutulmasına yardım eder. Yüzünüze uyguladığınız bakımı boynunuza da uygulayın. Yüzünüze yukarı doğru, boynunuza ise aşağı doğru hareketlerle kreminizi sürün.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder