3 Haziran 2017 Cumartesi

Bacak Estetiği Nedir, Neden Yapılır?


Bacak EstetiğiUzmanlar, teknolojinin de etkisiyle her geçen gün artan bacak estetiğiyle ilgili gelişmeler hakkında önemli bilgiler verdi. Bacak estetiği özellikle bacaklarda meydana gelen estetik bozulmalar sebebiyle tercih ediliyor.

Bacak estetiğiyle ilgili gelişmeler teknolojinin de etkisiyle her geçen gün artıyor.  Bundan kaynaklı konumun önemi dair derlenen bir yazı sunmak görevimiz oldu.
Bacak Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur


Bacak estetiği bazı bacak sorunlarının yanından güzel bacaklara sahip olmak için de ihityaç duyulan bir olgudur. Burada diz estetiği de son derece yararlıdır. Diz bölgesi; uyluk ve bacağın geçiş bölgesidir. Bu stratejik konumu sebebiyle diz, ayrı bir önem taşımaktadır. Etek ya da kısa bir elbise giyildiği zaman merkezdeki konumu ve ayrıntıları ile bacak ön plana çıkmaktadır. Diz çevresi estetik kontürünü alttaki anatomi belirlemektedir. Uyluk ve bacak kemiklerinde kasların yapıştığı çıkıntılı bölgeler mevcuttur. Bu sebeple diz çevremizde dış bükey kavislerin olması normal bir durumdur fakat bölgedeki doku kalınlığı 2-3 santimetreyi geçiyorsa, diz estetiği bozuluyor.

Bacak bacak üstüne atıldığı zaman oluşan çekici tablo bozulmaktadır. Çünkü bu hareket, basınçla dizlerin iç yanlarındaki fazlalıkların görünmesine sebep olmaktadır.

Bacakta Estetik Kusurlar


Bacakla ilgili estetik kusurlar eğrilik, incelik ya da kalınlık ve kılcal damar sorunlarıdır. Bacak silueti düzgün olsa da bölgedeki kılcal damarlar da, bacak estetiğini bozan yüzeysel sorunlar arasında gösterilmektedir.

Diğer yandan diz kapağı üzeri bölgesi, uyluk olarak adlandırdığımız diz kapağından kasık bölgesine kadar olan bölgenin sarkmasını hemen belli eder. Diz kapağı üstü, sarkan dokuyla örtülmeye başlıyor ve bölgede deri katlanmaları oluşmaktadır buda yaşlılık durumunun işaretidir.

Bacak İnceltme Estetiği


Bacak estetiğinde; slimlipo ile yağ alma işlemi, bacaklarında bölgesel yağ fazlalığı olan kişilere yapılabilmektedir. Bu işlem, hem yağları alıp hem de aynı zamanda cildi içten içe gerdiği için, bacak estetiğinde çok başarılı sonuçlar vermektedir. Slimlipo’daki kullandığımız lazerler sadece yağ hücrelerine duyarlı ve dolayısıyla başka hücrelere zarar verme olasılığı da bulunmamaktadır.

Ayrıca bu durum yağ alma işi değildir sadece aynı zaman da bacakları germe işlemi de yapılmaktadır. Üstelik 2 milimetrelik deliklerle diz üstü ve dizin yanındaki bölgelere girilir ve diz taranır. Dolayısıyla minik izlerinde geçmesi sağlanır.

Bu işlem  diz çevresi estetiğinde işlem bir-iki saat sürüyor, işlemden sonra kişi, evine gidebiliyor. Sosyal hayattan herhangi bir çekilme söz konusu değil. İyileşme süreci normal yaşam süreci içinde devam ediyor. Bacak şekillendirme ise daha uzun bir işlemler bütünüdür. Günümüzdeki modern yaklaşımlarda iyileşme sürecinin yatarak  geçirilmemesi sağlamaktadır ve sosyal yaşamdan hastayı alıkoymaz.Bacak ve diz estetiğinde yağlar alınarak şekillendirme yapılması operasyonun tekrar etmemesini sağlar. Bedenimizdeki yağ hücrelerinin sayısı sabittir. Tekrar çoğalamazlar. Ancak deri kalitesi iyi olmayan kişilerde sonradan ufak tefek rötuş yapılması da gerekebilmektedir.

Bacak Çarpıkları


Bacaktaki kusurlar her zaman yağ fazlalığından oluşmaz. Bacak çarpıklıklarının altında yatan en önemli sorun; bacak kemiği eğrilikleridir. Bu durumlarda kamuflaj estetiği yapılır. Aşırı zayıflık görülen yerlere silikon implant yerleştirilerek  görünnümde bir iyileşme sağlanmaktadır. Baldır bölgesindeki kaslar çok fazla gelişmiş ise, alt bacak bölgesinde hantal ve kaba bir kalınlık oluşur. Botoksla kasın bazı bölgelerine enjeksiyonlar yaparak bu kalınlığı azaltmak mümkün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder