26 Mayıs 2017 Cuma

Zahmetsizce De Kilo Verebilirsiniz


Kilo vermek gerçekten zor bir iş olabilir. Diyet ile gelen kısıtlamalar, egzersiz günleri sizi kilo verme programından usandırabilir. Fakat aslında ne kadar hızlı kilo vermek istesek de kilo vermeyi zamana yaymak daha zahmetsiz olabilir. Bizlerde bu makalede zaman problemi olmayanlar için kısa ve etkili kilo verme taktikler sunacağız. Yazımızı okuyarak sizlerde yorulmadan  kilo verebilirsiniz. 

Zahmetsizce De Kilo Verebilirsiniz Kilo Vermek

Herkesin kurduğu  hayallerden biri, hiç uğraşmaksızın şu fazla kilolardan kurtulabilmek. Ama tam ter­sine, ağır diyetler, ya da yoğun egzersiz prog­ramlarıyla vücudunuzu yıpratmaktan başka birşey yapmıyorsunuz. Oysa ki bu türden radikal ve alışması güç deği­şiklikler yerine, yapacağınız günlük birkaç basit ve acı­sız değişiklikle vücudunuzu bir şekle sokmanız hayal değil.

Yürüyerek Kilo Vermek

Yürüyün: Haftanın 4 günü televizyon seyret­meye ayırdığınız yarım saati yürümek için harcayın. Şöyle yarım saatlik bir yürüyüşle 228 kalori harcayabilirsiniz. Yürüyüşe bir arkadaşınızı da davet edin. Böylece sıkılmazsınız.

Su için: Susuzluğunuzu gidermek için gazlı içecekler, şekerli meyve suları yerine suyu tercih edin. Her bir kutu kolada 7 çay kaşağı kadar şeker bulunur. Günde 1 tane daha az kola içmekle haftada 903 kalori daha az almış olacaksınız. Di­yet içecek seçeneği de bulunmakta ama tatlan­dırıcılarla ilgili olumsuz söylentileri dikkate ala­cak olursak, su ve sodaya sarılmakta fayda var.

Kolayca Kilo Verin

Daha yavaş yiyin: Beyniniz, yemek yediğinizi yemeye başladıktan 10 dakika sonra tam olarak algılar. Eğer yavaş yerseniz, beyniniz doyduğunuzu yemeğiniz bitmeden algılayabilir.

Bu da her öğün de daha az yemek yiyeceği­niz anlamına gelir. Bu basit hileyle günde en az 125 kalori daha az alabilirsiniz. Ancak önce tele­vizyonu kapatıp masaya oturun ve lokmaları çok iyi çiğneyin. Günde 125 kalori eksik yiyerek, haftada 875 kalori daha az alabilirsiniz.

Bisiklete atlayın:En son model, şık bir bisiklet olmak zorunda değil bisikletiniz. Ama her cumartesi ve Pazar yapacağınız birer saatlik bisiklet sürüşüyle top­lam 875 kalori yakalayabilirsiniz.
Eğer bunu yapamıyorsanız, bu hafta sonu fitness çalışmasını parçalara ayırabilirsiniz. Mesela haftada dört kez yapacağınız 15 dakikalık kısa bisiklet seyahatleri de aynı işlevi görür.


Bunun dışında ben daha hızlı kilo vermek istiyorum diyenler için de  5:2 Diyeti ile Hızlı Kilo Verme yazımıza bakabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder