27 Mayıs 2017 Cumartesi

York Test Neden Diğer Testlerden Farklı?


York Testi

York testi hakkında konun uzmanından sizler için editörlerimiz özel olarak bilgi edindi. Ve hazırlanan yazıyı konunun uzmanları kaleme aldı.
Bazı danışanlarımızdan aldığımız bilgiye göre birtakım Laboratuar ve kuruluşlar eski nesil gıda intolerans testlerini hastalarına York Testi veya York Testi ile aynı test olarak uygulamaktadırlar.

Yorktest UK olarak şunun altını çizmek  isteriz ki York Testi '4 Subclass igG' teknolojisi ile Aktif intolerans tespitini keşfedenve dünyada uygulayan, tek kuruluştur. Yorktest şirketi, şu an bazı kuruluşlarca uygulanan eski nesil Gıda İntolerans Testlerini 2004 yılında yeni nesil York Testi ile değiştirmiştir. Eski nesil testlerde vücuttaki pasif intoleranslar da hastaya sunulmakta ve pratikte danışanların kullanamayacakları bir rapor sundu. Örneğin eski nesil bir test yaptıran hastada, 40-50 intolerans çıkarken York Testi ile test yaptıran bir hastada sonuçlar 2 veya 3 gıdaya kadar düşmektedir. Bunun sebebi York Testi'nin 2004 yılında keşfettiği Aktif ve Pasif intoleransları birbirinden ayırt etme tekniğidir. Bu yeni buluş ile Yorktest şirketi, 2004 yılında İngiliz kraliçesinden İngiltere’nin en başarılı şirketi ödülünü almıştır.

İstatistikler gösteriyor ki, York Testi'nden bilgisi olmadan diğer eski nesil testleri yaptıran kişilerin sadece %3 'ü verilen diyet programına uyabilmiştir.


York Testi'nde başarı oranı %93'dür.


York Testi'nin bulun asıyla tıp dünyasında Röntgen'den MR'a geçiş gibi büyük bir teknolojik atılım olarak düşünülmektedir.

Yorktest şirketi halkımızı yanıltan ve bu şirket veya kişilere karşı büyük bir hukuk savaşına girdi.

Halkımızdan isteğimiz, York Testi yaptırmadan önce muhakkak 0212 2155120 no'lu telefondan bu kuruluşun, York test Türkiye’den sertifikalı olup olmadığı hakkında bilgi ve onay almalarıdır.Kısaca York Testi’nin farkları nedir?


Eski nesil testlerde sonuç almak için damardan kan alınıyordu, oysa York Testi teknolojisinde, parmak ucundan kan alınması yeterlidir. Ancak her parmak ucundan kan alınarak yapılan test de, York Testi demek değildir.

Eski nesil testlerde Aktif ve Pasif ayırımı yapılamadığından ve böylece çok fazla miktarda gıdayı yasaklayan raporlar ortalarda gezindiği için, insanlar, kendilerine zararı dokunmayan ve hastalık oluşturmayan gıdalardan boşu boşuna mahrum edilmekte ve bu gıdaların besleyici değerlerinden yoksun bırakılıp hayat kalitelerini aşağı çekmektedir. Oysa York Testi, size dokunan gıdaları en gelişmiş teknoloji olan “4igG Subclass Elimination” yöntemi ile eler ve sizin sadece aktif intoleranslarınızı belirler.

Eski nesil testlerde 200-300 gıda bakılıyordu. Oysa Yorktest şirketi 25 yılı aşkın yaptığı çalışmalar neticesinde, alerjen gıdaları elimine ederek bu sayıyı 113’e kadar düşürmüştür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder