22 Mayıs 2017 Pazartesi

Yaşlanmayı Geciktirme Tüyoları


Yaşlanmayı Geciktirme TüyolarıUykusuzluk, stres, şeker ve fazla egzersizin hızlı bir şekilde yaşlanmaya yol açtığını ifade eden uzmanlar, yaşlanmayı geciktirip daha genç görünümlü bir cilde sahip olmak isteyenlere içi yaşlanmayı geciktirme konusunda işe yarar bilgiler aktarıyor.Yaşlanmayı Kafayı takmayın


Stres  bir savaş hormonu olarak bilinen adrenalini destekliyor. Bu durum, kanın ciltten kaslara doğru yönlendirilmesine yol açıyor. Solgun görünen insanları işte bu yüzden ortaya çıkıyor.

Kronik stres ise, yüz kaslarını çalıştırıyor, mimik kaslarının yoğunlaşmasına yol açıyor, bağışıklık sistemini zayıflatıyor, cildi olumsuz hava koşulları ve kirlilik gibi dış etkenlere karşı sistemi zayıflatıyor.

Yapın: Ruh durumunu dengelemeye çalışın ve vücudunuzu dinleyin.


Yorucu egzersizlerden uzak durun


Egzersiz, oksijen alımını destekliyor. Oksijen, bildiğiniz gibi cildin en önemli besin kaynaklarından biridir. Ayrıca toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor ve cilde parlaklık veriyor.

Yine de vücuda fiziksel olarak aşırı yüklenme, hormonal dengesizliklere yol açıyor ve cildin kurumasına yol açıyor. Aşırı kilo kaybı ve fazla yağ da ince kırışıklıkların ve yaşlılığın ilk adımlarıdır.

Şekerden sakının


Fazla şekerli yemek vücutta glikasyon bileşikleri oluşturur; bu da kolajenlerin zarar görerek antioksidanların nötralize olması ve cildin yaşlanma sürecine daha hızlı girmesi demektir.

Beslenmede kendinize basit alışkanlıklar bulun; beyaz ekmek yemeyi bırakın, pirinçten uzak durun. Bunların yerine taze meyve ve sebze ve tahıl koyun.

Yapın: Cildinizi anti-aging formülü içeren ürünlerle koruyun.


Daha fazla uyuyun


Derin uyku sırasında vücudumuz kolajen ve elastin üretimini stimüle eden hormon üretmeyi sürdürüyor. Az uykuysa, göz çevresinde koyu halkalar, şişlikler, mat ve rengini yitirmiş bir cilt ve uzun vadede giderek derinleşen kırışıklık demek…

Yapın: Her gece 7-9 saat uyku uyumaya özen gösterin. Yorgun göz çevrenize özel ürünlerle destekleyici bakımlar uygulayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder