28 Mayıs 2017 Pazar

Sivilceye en güzel Çözüm OZON YAĞI


Sivilce(Akne)


Çocuklarınızın en sık karşılaştıkları problemlerden biri sivilce. Hayatlarını kabusa çeviren sivilcelerin(akne) bir çok sebebi olabilir.Bunların arasında cildin fazla yağlı olması, genetik/kalıtsal faktörler, hormonal dengesizlikler vardır.
Bu duruma ozon yağı ile müdahale edilebilir.Doğadaki en kuvvetli dezenfektandan birisi olan ozon yağı çocuğunuz sivilcelerinden kurtulacak, sizin de rahat bir nefes  almanızı sağlar.  Diğer yandan sivilcesi olmayanlar için de ozon yağı kullanımı son derece yararlıdır.Ozon Yağı ile Sivilceler Nasıl Geçer


Ozon yağı,antibakteriyel ve mikrop kırıcıdır. Suda ve havada mikrop, bakteri ve kötü koku bırakmaz. Ozon kararsız yapısı ve kısa süre sonra tekrar oksijene dönüştüğü için doğal ve yan etkisi olmayan bir üründür. Ozon, en etkili oksidandır, kuvvetli bir mikrop, bakteri öldürücüdür, çevre dostudur, atık bırakmaz, doğaldır.

Ozon Yağı

Ozon gazı ile birleştirilmiş saf zeytinyağı ile deri üzerine yapılan masaj sayesinde sağlıklı, parlak ve düzgün bir cilde sahip olmak mümkündür. Ozon gazı, zeytinyağı içerisine enjekte edilerek, yağı koyulaştırır ve ağartır. Ozon yağı ciltteki bir çok probleme karşı etkili olduğu gibi cildinizin nem dengesini de sağlamaya yardımcı olur. Dokuları gençleştirme özelliğinden dolayı belli bir süre kullanılması halinde cilde parlaklık veren etkisi görülecektir.Ozon yağı uygulanan bölgelerde, yaşlı hücrelerin ölmesi ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Yüzün yaşlılığa bağlı olarak kırışmasını geciktirir, göz halkalarının ve morluklarının giderilmesine yardımcı olur. Yani antiagningözeliği mevcuttur. Ozon yağı uygulanan cildin elastikiyeti artar, selülit tedavisinde gözle görülür bir etki meydana getirir.

Ozon Yağı Vücuda Nasıl Uygulanır?

Ozon yağı; masaj yoluyla uygulanabilir ve olumlu etkileri kısa sürede gözlenebilir. Uygulandığı bölgelerde kan dolaşımı artar ve yaşlı hücreleri ciltten temizleyerek cilt yenilenmesi sağlar. Cildin elastikiyetini düzeltmek için ozon yağı birebirdir. Ozon yağı başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de uygulanır.

Ozon Yağın Raf Ömrü Ne Kadardır?

Ozon yağı son kullanma tarihi yoktur. 17 yıl kalıcı olduğuna dair raporlar mevcuttur. Uzun süre saklamak için, buzdolabında ya da soğutucuda bekletilmesi gerekir.

Ozon Yağını Selülit için Kullanımı 

Selülit Tedavisinde; Yeterli miktarda yağı elinize alın. Selülitli bölgeye, hafif basınç ve dairesel hareketlerle masaj yaparak, yağ cilt tarafından emilinceye kadar uygulayın.

Akne, Sivilce ve Uçukların Tedavisinde Ozon Yağı


Yüzünüzü yıkadıktan sonra günde iki kere ozon yağını masaj yaparak uygulayın. Ozon yağı yüzünüzdeki kan dolaşımı arttırır ve gün içerisinde karşılaştığınız zararlı toksinlerden arınmak için yardım eder. Bu sayede antitoksidan yapısı işlev kazanır.

*Ayrıca ozon yağı temiz ve kuru ayağınıza günde 2 - 3 kez uygulayın. Ayak mantarlarını ayağınızdan uzak tutar.

*Çürüklerin geçirlmesi içinde ozon yağı kullanılabilir. Ozon yağını çürüğe uygulayın. Ağrıyı azaltır, hücre dokularını iyileştirir, iyileşme sürecini hızlandırır.

*Kesikler, yaralar ve yanıklara karşı etkildir. Ozon yağını her türlü cilt yarası ve sıyrık için kullanabilirsiniz. Günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Ozon Yağının en büyük etkisi açık ve kanamalı yaralarda görülmüştür.

*Kepek  ve saç derisine oldukça faydalıdır. Saçınızı yıkayın. Daha sonra ozon yağını saç derisine uygulayın. Derinin içerisine doğru masaj yapın. Eğer mümkünse saçlarınızı hafif sıcak bir havluyla sarıp 1 saat bekletin.

* Pişik gibi durumlarda derinizi kormanıza  yardımcı olur. Pişik olan yerlere uygulayın. Acıyı ve yanmayı durdurmaya, iyileştirme yardımcı olur. İyileşene kadar günde 2 ya da 3 kez uygulayın. Bebeğinizin banyo suyuna da birkaç damla ozonlu yağ damlatabilirsiniz.

* Baş ağrısı problemlerinde ağrılarınızı geçirir.Ağrıyan bölgenize bir kaç damla ozon yağı ile masaj yapın.
*Hemoroide karşı oldukça etkildir. Tahriş, kaşıntı ve ağrıyı azaltmak için anal bölgeye ozon yağı uygulayın. İyileşene dek günde 2-3 kez tekrarlayın.

*Sinek ısırıkları ve arı sokmalarından kaynaklı oluşan kabarmalara karşı etkildir.Ozon yağını, etkilenmiş bölgeye ovarak uygulayın. Kaşıntıyı hızlı bir şekilde yok eder. Bir antiseptik gibi davranır. Acıyı azaltmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur.

* Spor yapanlar için kas ağrılarına iyi gelir. Spazm, kramp ve ağrıları iyileştirmek için etkilenmiş bölgeye yavaşça masaj yapın. Ozon yağı özellikle sırt ağrıları ve boyun ağrıları için kullanılabilir.

*Tırnak mantarı problemi yaşayanlar için kullanılabilir. Tırnağı mümkün olduğu kadar kesin. Sonra ozon yağı ile ovun. Mantar oksijen olan yerde yaşayamaz. Günde 2 kez uygulayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder