24 Mayıs 2017 Çarşamba

SİVİLCELERİNİZDEN KOLAYCA KURTULUN


SİVİLCELERİNİZDEN KOLAYCA KURTULUN


Hem görünüm hem de sağlık açısından siyah noktanın oluşmasının engellenmesi gerektiğini belirten uzmanlar; sivilce, siyah nokta ve gözenek sorunlarını çözemeyen bayanlara için evde uygulayacakları bazı basit ip uçları vermektedirler. Özellikle akne sorunu estetik açıdan cildi bozduğu için bu önerilerin dikkate alınması gerekmektedir. Ergenlik dönemi sorunu olarak bilinse de genelde yağlı cilt sahipleri olmak üzere herkesin başına bela olan sivilcelerle başa çıkmak aslında o kadar da zor değil. Eğer sivilceleriniz bu yöntemler ile de geçmez ise doktora(dermatoloğa) başvurmanız gerekir.


Sivilceler Nasıl Geçer
Aspirin ile Sivilcelerden Kurtulma


Çoğumuzun ergenlik çağında tek tük sivilcesi(aknesi) olmuştur. Bir aspirini ezerek ve çok az suyla bunu ıslatarak sizi bıktıran sivilceler üzerine sürmeniz sivilce(akne) kurutmada etkili bir yöntemdir. Ardından sivilcenin(aknenin) üzerinde birkaç dakika kalmasını sağlayın sonra sabun ve suyla yıkayın. Bu kızarıklığı azaltacak ve ağrısını hafifletecektir. Eğer sivilceniz halen geçmezse bu uygulamayı sivilceniz tamamen iyileşene kadar her gün tekrarlayın.Zeytin Yağı ile Sivilcelerden Kurtulma 


Sivilceyi(akneyi)tedavi etmek için yüzünüze zeytinyağı sürmek biraz saçma gibi gelebilir. Ancak birçok insan bunun işe yaradığını belirtmektedir. 3 çorba kaşığı zeytinyağı ile 4 çorba kaşığı tuzu karıştırın ve macun hazırlayın. Karışımı elinize ve parmaklarınıza sürün ve yüzünüze yayın. Bir iki dakika bekledikten sonra ılık ve sabunlu suyla yüzünüzü durulayın. Bir hafta boyunca bunu her gün uygulayın daha sonra ise bu uygulamayı haftada 2 ya da 3 kez yapın. Zeytinyağı antiseptik özelliği ile aynı zaman da siyah nokta oluşumunu da engelleyecektir.Zeytinyağı cildin doğal nemini iyileştirirken tuz da gözenekleri temizliyor.

Ayrıca sivilce oluşumu için diş macunu ve karbonatta sivilcelerin olduğu bölgelere sürülebilir. Diğer yandan sivilceleriniz için en iyi yöntem salisik asit içerikli ürünler kullanmaktır. Bunun için lavanta suyu veya limon suyu kullanımınız da yarar sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder