23 Mayıs 2017 Salı

Sarımsak ile zayıflamanın sırrı

Zayıflamak özellikle yaz aylarına girerken oldukça önemlidir. Zayıflama doğru beslenme ve egzersiz ile bir bütündür. Yapacağınız diyet programları Beden Kitle İndeksine göre değişir ve aynı zaman da egzersizlerde buna göre olur. Bu uygulamaların yanında bir çok bitki çayı sizin için yararlıdır. Bunun için sizlere tarifini verdiğim sarımsak çayının da faydasını göreceksiniz.

Zayıflama Hapları Kullanımı

Krom haplarının aslında tok tutucu olmaktan ziyade kan şekerini ayarlayıcı etkisi vardır. Son dönemde krom haplarının Piccolonate formunu değil, doğal mayadan elde edilen Bio formunu tercih edilmektedir. Yurt dışında yapılan bazı araştırmalara göre kromun Piccolonate formu uzun süre ve yüksek dozda kullanılırsa böbrekleri zarar vermektedir. Bundan kaynaklı bio formunda olsa da kullanımı doktor tavsiyesinde olmalıdır.Kilo Vermek  için  Bitkisel Çay


Malzemeler
4-5 parmak ucu büyüklüğünde taze zencefil
3 küçük ya da 2 büyük sarımsak
Bal
Limon suyu

Hazırlanışı
2 bardak suyun içine 4-5 parmak ucu büyüklüğünde taze zencefil, yoksa 4-5 tane parmak ucu büyüklüğünde parçalanmış kuru zencefil konulur. Daha sonra karışım 5 dakika civarında kaynatılır. Daha sonra 2 tane büyük veya 3 tane küçük sarımsak dövülür. Karışımın içine ilave edilir. Çayın içine de yarım tatlı kaşığı taze limon suyu katılır. Biraz ılındıktan sonra 2 küçük kahve kaşığı bal eklenir. Sabah ve akşam birer fincan içilir. Bu sarımsak çayını ne çok aç ne de çok tok karnına için. Hedeflediğiniz kiloya-inene kadar da bu çayı birkaç hafta içebilirsiniz.

Sarımsak  Faydaları


Sarımsak, yeşilimsi beyaz veya pembe çiçekli bir kültür bitkisidir. Sarımsağı her gün kullanmaya çalışın. Çünkü içinde hem mükemmel cilt için gerekli olan kükürt hem de serbest radikallerle savaşan fıtonutrient’ler vardır.Ayrıca sarımsak antibiyotik görevi görür. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.Sarımsakta sağlık için yararlı selenyum ve C vitamini de bulunduğunu, kan sulandırdığını, kolesterol ve tansiyonun düşmesine katkıda bulunduğunu hatırlatırım. Ayrıca kansere karşı koruyucu etkisinin olabileceğine dair araştırmalar var. Ama en azından sarımsağın enfeksiyonlarla mücadelede önemli bir katkısının olduğunu söyleyebilirim. Sadece bakterilere karşı değil, mantar ve virüslere karşı da yarar sağlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder