23 Mayıs 2017 Salı

Sarımsak İle Zayıflamanın Sırrı


Sarımsağın yararları artık herkes tarafından bilinmektedir. Bu makalede de sarımsağın faydalarından kısa da olsa bahsedilecektir. Ama daha çok sarımsağın zayıflamadaki etkisi aktarılacaktır. Yazımızı okuyarak hem sağlık açısından sarımsağın faydalarından yararlanabilir hem de zayıflama ile arasındaki ilişkiyi öğrenebilirsiniz. 

Sarımsak ile Kilo Verme 

Sarımsak
Kilo vermek çok kolay değildir, ancak küçük sağlıklı alışkanlıklar bile kilo verme yolculuğunuzu biraz hızlı ve kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilir. Sabahları yemeklerin yanı sıra yemeklerden önce veya sonra  daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olabilecek bazı diyet uygulamaları vardır. Kilo vermek isteyen biriyseniz, muhtemelen bu kilo kaybı için küçük hileler ve ev ilaçları kullanmak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, kilo kaybı için  daha az bilinen ev ilacı vardır, ki bu da pek çok kilo gözlemcisinin farkında değildir. Aç karnına balla sarımsak yeme. Bal ve sarımsağın bir kombinasyonu çok iştah açıcı görünmeyebilir, ancak kilo verme ve genel refahınızı arttırmak söz konusu olduğunda çok faydalıdır. 

Sarımsağın Faydaları 


Aslında, su ile çiğ sarımsak, hipertansiyon, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol seviyeleri gibi bir dizi sağlık problemi için yaygın bir ev ilacıdır. Bunun nedeni, bu soluk ve keskin lezzet arttırıcı sebzede bulunan birçok faydalı mineral ve biyoaktif bileşiktir.

Ballı sarımsak tüketmek de kilo kaybı yanında kendi sağlık faydaları ile birlikte gelir:
  • Bağışıklığı artırır
  • Soğuk algınlığı ve griple savaşır
  • Sindirim sistemine destek sağlar
  • Vücudu detoksifiye eder

Kilo Vermek için Bal-Sarımsak   


Kilo kaybı ile bal sarımsak ikilisi enfeksiyonlarla savaşır ve iştahı bastırır Eğer 'detoks modunda' iseniz, o zaman sarımsak ve bal sizin için bir nimettir. Bunun nedeni, bu sıra dışı tonik vücudunuzu tamamen detoksize etmeye yardımcı olabilir . Ancak, belki de en büyük sağlık yararı iştahı uyararak ve sindirimi hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olmaktır. Sağlık uzmanlarının sık sık söyledikleri gibi, daha hızlı bir kilo kaybı için iyi bir sindirim sistemi önemlidir, bal ve sarımsak kilo kaybı yolculuğunuz için ideal yoldaşlardır.

Ham sarımsak, pişirilmiş sarımsaktan daha iyi bir besleyici profile sahiptir ve bu da eskiyi daha iyi bir kilo verme maddesi haline getirir. Benzer şekilde, sabahın erken saatlerinde çiğ bal tüketmek yağın daha iyi metabolize olmasına yardımcı olabilir. Bal yağsız ve kolesterol içermez ve ayrıca açlık keselerini engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda tüm sabah görevlerinizi kolaylıkla yürütmenize yardımcı olan bir enerji kaynağıdır.

Bal ve çiğ sarımsak kombinasyonunu hazırlayabilir ve günlük tüketim için bir kavanozda saklayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan taze sarımsak karanfil , biraz ham veya organik bal ve bir cam kavanozdur. Soyulmuş sarımsak dişlerini kavanoza atın ve üzerine tamamen kaplanana kadar bal dökün. Kavanozun kapağını sıkıca kapatın ve balın bütünüyle sarımsakları kaplamasına izin vermek için sallayın. Sarımsak besin maddelerinin balın içine sızmasına izin vermek için bir süre oturun ve tam tersini yapın. Her gün bir sarımsak karanfil toplayabilir, bir kaşıkla veya bir bıçakla ezebilir ve daha hızlı kilo vermek için aç karnına yiyebilirsiniz.

Ham bal, bulacağınız en orijinal tatlı sıvıdır. Bal arıları tarafından çiçek nektarlarından yudumladıkları nektarla üretildikten sonra taze toplanır. Isıtılmamış, pastörize edilmemiş ve işlenmemiş olması önemlidir. Bu, 'ham' kelimesinin 'pişmemiş' olduğunu açıkça belirttiği için anlaşılması zor değildir. Bu ev ilaçları cildiniz için de iyidir. Bunun nedeni, sarımsak anti-bakteriyel özelliklere sahip olan bir doğal  kan temizleyicidir . Bu yüzden, kilonuz için endişelenmeyi bırakın ve bu harika şifa kombinasyonu ile kaybetmeye başlayın. 

Doğal içerikler kullanarak kilo vermenize yardımcı olmak istiyorsanız  Zencefil yazımıza da bakabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder