24 Mayıs 2017 Çarşamba

Saç Uzatma


Saç UzatmaKadınlar hatta son dönemlerde erkekler saç uzatma konusuna oldukça ilgilidirler. Saçlar yavaş uzarlar ve kadınlar genellikle bakımlı ve uzun saçlara sahip olmak isterler. Peki saçları nasıl uzar, işte bu sorunun cevabı son zamanlarda yavaş yavaş öğreniyoruz. Yıllardır saç uzatmak için kullanılan sinameki, entele, turp, havuç gibi maddelerin yerini daha bilimsel maddelerle yani vitamin ve minerallerler yapılan saç bakım kürleri kullanılıyor. Bu konuda editörler olarak sizin için  bir yazı aldık. umarız oldukça işinize yarayan bir yazı olur.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Bakım


Doğal yöntemlerle hızlı saç uzatma kürlerinin başlıcalarından olan sinameki kürü saçta doğal bir parlaklık, yıpranmada tamirat ve hızlı uzama konusunda oldukça yardımcıdır. Evinizde kolay ulaşılabilir ve pratik şekilde hazırlayabileceğiniz malzemeler ile hem saçlarınızı hızlı uzatabilir hemde sağlığına kavuşturabilirsiniz. Yapacağınız bu kür özellikle boya, röfle, düzleştirici gibi işlemler ile yıpranmış saç köklerini onarma eski sağlığına kavuşturma etkisi gösterir. Zaten sağlıklı ve yıpranmamış saçlarınıza ise y hızlı uzama ve ekstra bakım yaparak saçların gücünü ve parlaklığını arttırır dış etkenlere karşı saçınıza koruma sağlar. Saç uzatma yöntemleri  en etkili yöntemi budur.


Hızlı Saç Uzatan Kür


Malzemeler:


  • bir yemek kaşığı su
  • yarım çay kaşığı biosulphure yani suda çözünen kükürt
  • yarım çay kaşığı b5 vitamini
  • yarım çay kaşığı c vitamini yani l ascorbic acid
  • yarım çay kaşığı e vitamini ama ampul değil saf olanı kullanın bal kıvamında kahverengidir
  • yarım çay kaşığı keratin
  • yarım çay kaşığı çinko oksit
  • yarım çay kaşığı a vitaminli yağ
  • yarım çay kaşığı hint yağı

Yapılışı:

Malzemeleri suya sırasıyla biosulphure, b5 vitamini, keratin, c vitamini, e vitamini, avitaminli yağ, hint yağı ve en sonunda çinko oksit olmak üzere dökün ve iyice karıştırın. bulamaç hali,ne gelecektir bu malzemeleri duştan 15 dakika önce saç derinize sürün ve donra saçlarınızı yıkayın.

Hızlı uzama ve saçın küre alışmaması için haftada 2 defa olacak şekilde 1 ay uygulanıp küre 10-15 gün ara verin. 4 ay içinde saçlarınız 10-15 santim kadar uzamış olacak."

Kaynak: http://www.sagliklibakim.com/2014/12/saglikli-ve-hizli-sac-uzatan-bakim.htmlEvet alıntıdan da görüldüğü üzere saçları uzatmak için a, b5, c, e gibi vitaminler, kükürt, çinko oksit gibi mineral ve ametaller, keratin gibi proteinler, hint yağı gibi yağlar kullanılmış. Bir çok sitede benzer yazılar var. Bu kürün gerçekten işe yaradığı onaylanmış durumda. Hatta ünlülerin saç bakım uzmanlarının bu kürü yıllarca sır gibi sakladığı söyleniyor. Neyse çok paralar harcamadan gerçekten etkili bu saç uzatma yolu ile istediğiniz uzun saçlara kavuşmanız dileğimizle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder