22 Mayıs 2017 Pazartesi

Saç Bakımında C Vitamini

C Vitaminli Saç Bakımı


C vitamini genetik olarak meydana gelen saç dökülmesine karşı bir çözüm değildir ancak C vitamini eksikliği saçtaki kan dolaşımını ve hücre yenilenmesini azaltır aynı zaman da saçlarını antitoksidan etkisi ile koruyamadığı için r, saç köklerinin zayıflamasına ve saç dökülmesine neden olur.

Saç boyasının akıtılmasında kullanılan c vitamini, saç bakımında kullanımı pek bilinmesede dolaylı olarak bir çok saç bakım maskesinde bulunmaktadır. Son yıllarda bilinirliği artsa da saç derisinde önemli işlevleri vardır. Kaş, kirpik, sakal, bıyık gibi diğer kıl köklerinde de c vitamini faydalanabilecek bir vitamindir. Örneğin saç beyazlamasına karşı c vitamini birebir kullanabileceğiniz bir vitamindir.C Vitamini ile Saç Dökülmesini Engelleme


Saç dökülmesi sorununun sebebini bilmek oldukça önemlidir. Bu yüzden saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız direkt olarak bir doktora danışmalısınız ve problemin köküne inmelisiniz. Kıl köklerinin zayıflaması saç dökülmelerine sebep olan etkenler arasındadır. Saçlarınız dökülüyorsa, kıl köklerinin beslenmesine dikkat edilmelidir. C vitamini saç dökülmesinde kıl köklerini besleyen bir vitamin olarak kullanabilirsiniz. C vitamini sadece saçlar için değil kirpik, kaş, bıyık, sakal dökülmelerinde de oldukça faydalı bir vitamindir. B3 vitamini, b5 vitamini, biotin, e vitamini, c vitamini saç dökülmesine iyi gelen vitaminlerdir.

C Vitamini ile Saç Beyazlamasını Engelleme


Saçlar rengini veren melanini yeterince üretemezse saçlar beyazlar. C vitamini melanin salgılanmasını dengeleyen ve koruyan bir vitamindir. Cilt lekelerinde fazla olan melanini normale döndürerek azaltığı gibi, saç beyazlamasında ise az salgılanan melanini arttırarak saç beyazlamasını önlemeye yardımcı olur. Saç beyazlamasına karşı c vitamini gibi, çinko oksit, b3 ve b5 vitaminlerinden yararlanabilirsiniz. Bakır da saç beyazlamasında oldukça etkili bir önleyicidir.

C Vitamini ile Saç Rengi Açma


Saçlarınızın rengini oksidant denen açıcılar kullanmadan daha doğal yöntemlerle açmak isterseniz c vitamini tam size göredir. Saçlarınızı hem açar hemde antitoksidan yapısı ile zararlı toksinlere karşı korur. Bolca c vtamini, karbonat, keratin ve b5 vitamini kullanarak yapacağınız bakımlar hem saç renginizi açacak hem de saçlarınızdaki yıpranmaya bakım yapacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder