21 Mayıs 2017 Pazar

Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey


Saçlar kadınlar için çok önemlidir. Çünkü bakımlı görünen, ışıl ışıl parlayan saçlar bir kadının güzelliğini ortaya çıkaran en önemli etkendir. Fakat saç bakımı konusunda kadınlar bazen eksik uygulamalar yapmakta ve istedikleri sonuçlara ulaşamamaktadırlar.


Saç Bakımında Yapılması Gerekenler1.Beslenme

Saçlarınızın donuk ve cansız olduğunu düşünüyorsanız,belkide bakım eksikliğinden değil beslenme tarzınızdan kaynaklanıyordur.75 mg.C vitamini, 100 mikrogram Biotin, 15 mg Çinko, 300 mg Folyo asidi günlük beslenme ihtiyacınızda bulunması gerekenlerdir..Bu miktarda vitamin ve minerali; yeşil yapraklı sebzeler, Soya filizi, süt ürünleri, çeştli tahıllar içeren ekmekler, kırmızı et ve tavuktan ayrıca balık karşılayabilir.Yeşil yapraklı bitkilerle beslenirken ekşi olanlarından da yemelisiniz ekşi tadı olan bitki ve sebzeler cilde ve saça doğal parlaklık katar.tüm bunları yaparken saçınıza bakımın yanısıra hem dengeli beslenmiş olur hemde cilt bakımınızın yarısını karşılamış olursunuz.

2.Jajoba ile Saç Bakımı


Saman gibi kuru, kırılmış saçlarınız varsa, çözüm jojoba yağındadır. Bu doğal yağ, Güney Amerika çöllerinde yetişen bodur bitkilerin fındığından elde edilmektedir.Uzun, yıpranmış saçlara özel ürünlerin temel maddesi, olarak direk saç uygulanabilir ve ardından saç yıkanabilir.

3.Strese Karşı Masaj


Elinizdeki imkanlarla uygulayabileceğiniz kolay bir yöntem,( nane, çam fıstığı ve sedir yağı canlandırıcı ve uyarıcı etki yapıyor).Bir kaç damla yağ esansını bir pipet aracılığı ile saç köklerinize damlatıp dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu saç derisi hücrelerini harekete geçirir ve ayrıca saçlarınızı yağ sayesinde beslemiş olursunuz.

4.Güçsüz Saç Derisine karşı Çamur Banyosu


Mineral zengini çamur banyosu .Özellikle ünlülerin kullandığı yöntemlerden biridir. Kil maskeside ayrıca cilt için uygulanabilir. Bütün saçınıza bu balçıkta masaj yapın, 10-15 dakika bekleyin ve normal bir şampuanla yeniden temizleyin.

5.Şampuan Kullanımı


Saçlarınızın doğallığı için kullanacağınız şampuan özlerine dikkat edin.Ayrıca damak zevkinden ödün vermeyenlere iyi bir haber: Yeni şampuanların bir çoğu egzotik meyve kokteyleri gibi nefis kokular saçıyor.Yeşil elma özlü, kayısı özlü,kavun özlü ve daha bir çok esans kokulu şampuanlar bulunmaktadır.

6.Boyalı Saçlar İçin Extra Bir TavsiyeBoyanmamış saçta bile renkli ışıltılara sahip olabilirsiniz. Bunun için ;
Sarışınlara ; Papatya
Kumralara ; Kesatane
Kızıllara ; Kına özlü
Esmerlere ; Nemlendiricili meyve özlü şampuanlar kullanması önerilmektedir.
Sıradan kullandığınız şampuanlar gibi 2-3 dakika bekletip şampuan tipine uygun bir ürünle durulayınız( saç kremi vb…)

7.Saçlarınız Şekle Sokulması


Bir avuç jöleyi tüm saçınıza dağıtıp, geriye doğru taramayı deneyin. Bu ıslak görünüm şimdi çok moda hemde müthiş pratik. Özellikle bitki özlü jeller ve jöleler kullanın ve bayodan ve bu tür işlemlerden önce doğal malzemelerden üretilmiş bir fıça ile saçlarınızı uzun uzun tarayın. Kalite jöle kullanmaya dikkat edin çünkü jöle saçlarınızın dökülmesine neden olabilir. Ayrıca günübirlik jöleyi kesinlikle yıkayın. İşte size bir kaç öneriden sonra ışıltısı ile gözkamaştıran saçlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder