27 Mayıs 2017 Cumartesi

Nasır Nasıl GeçerNasır Tedavisi


Nasır ciddi rahatsızlık veren bir rahatsızlık. Nasırlardan kutulmak mümkün bunun en kesin ve ekonomik çözümünü sizlere aktaracağız. Nasırlar temelde cildin savunma biçimidir ve derimiz sürtünme yüzünden oluşan hasarlardan kendisini korunmak için kalınlaşma eğilimi gösterir. Nasır genellikle ayaklarda ve ellerde görülür, basıncın en fazla olduğu bölgeler ellerve ayaklardır. Bir çok insanda ayakta görülen nasır oldukça can yakıcıdır. El nasırı kaba el işi yapanlarda daha sık rastlanır ama el nasırı olanlar bu durumu çözmeye çok uğraşmazlar, ancak ayak nasırı tedavi edilmezse yaşam kalitesi git gide aşağı çekilir. Size bilinen en etkili nasır tedavisi yöntemini editörlerimiz sizin için araştırdı.

Ayak Nasırları
Ayakta nasırları yumuşak yuvarlak çıkıntı halindedir ve yere her basıldığında ciddi anlamda canımız acır. Nasırın rengi beyazdır ortalarında bir öz bulunur, bu öze nasır kökü adı verilir. Nasırın yan bölgeleri ise sarımsı olur ve sürtünmeyle ciddi ağrı yapar.


Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır
Nasır tedavisinde bitkiler vb. yöntemler ve basit ilaçlar gerçek anlamda tedavi sağlamaz. Doktorların genelde özel bakımlarda nasırlar için uyguladıkları TCA (trikloroasetik asit) çözeltisini uygulayarak nasırlarınızı tedavi edebilirsiniz. TCA ile nasırlı bölgelerini yakarak nasırları geçirebilirsiniz.

Nasıra TCA Uygulanması%40 TCA solüsyonu nasır olan bölgeye uygulanır. Nasırlı bölgeye kat kat 3 kez nasır solüsyonu sürülerek nasırlı bölgede toplam 3 dakika tca asitin beklenilmesi sağlanır. Üç dakikanın sonunda asit uygulanan bölge yıkanır. Sonrasında bölgeyi iyileştirecek bir merhem uygulanır. Merhemden önce terramycin ve batikon sürülür sonrasında bu merhem uygulanır.

Merhem için 1 tüp çinko oksitli pişik kremi, 1 tüp madecassol krem 10 ml e vitamini, 10 ml b5 vitamini karıştırılarak merhem hazırlanır ve bu merhem sabah akşam tca uygulanan bölgeye sürülür.

TCA asit 21 günde yani 3 haftada bir uygulanır. Toplamda 4 uygulama sonunda nasır sorununuz kesin biçimde ortadan kalkar.

TCA solüsyonu doakimya.com sitesinden satın alabilirsiniz. %40 TCA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder