20 Mayıs 2017 Cumartesi

Multivitaminler yararsız


Multivitaminlerin ÖzellikleriEditörlerimiz sizler için multivitaminlerin özellikleri hakkında yazı hazırladık.Çokça bahsedilen multivitaminler kafadan yararlı ve kesin kullanılması gereken bir şey gibi anlatılıyor hatta multivitamin hakkında konuştuğumuz tek şey genelde sadece hangi multivitamin markasının yararlı olduğudur fakat aslında öyle değil.En pahalı markadan bile alsanız(Pharmaton) bir işe yaramayacaktır.Multivitamin Nedir


Saç dökülmesi, kansızlık, kemiklerin zayıflaması, halsizlik ve yorgunluk,

cilt solgunluğu ve cilt problemleri, sinirlilik ve gerginlik hali, konsantrasyon güçlüğü, görme bozukluğu ve gece körlüğü, ağızda yara çıkması, grip ve soğuk algınlığının normalden uzun sürmesi.

Yukarıda saydığımız sorunlardan birkaçına birden sahipseniz, vücudunuzda vitamin eksikliği olma ihtimali oldukça yüksektir. Özellikle sağlıklı beslenmiyorsanız, almanız gereken vitamin ve mineraller vücudunuza girmiyor demektir.

Multivitamin kullanımı, evinizi sigorta yaptırmakla eş değer görebilirsiniz. Multivitamin içeren besin desteklerini almak, olası eksikliklerin önüne geçmek anlamına gelir. Mutlaka bir doktora danışın ve vücudunuzun eksiklerini saptayın.

Multivitamin Araştırmaları


Fransa’da yapılan araştırma, multivitaminlerin sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olmadığı saptanmış oldu.

Fransa’da Nancy Üniversitesi’nce 8 bin 112 gönüllünün katılımıyla düzenlenen araştırma kapsamında katılımcılar iki gruba ayrıldı. Bir gruba vitamin hapı verildi, diğerine ise “plasebo” etkisi yapacak sahte hap. İki grup da altı yıl süreyle izlendi ve vitaminlerin, kullananların sağlık durumuna bir yararı olmadığı ortaya koyuldu.

Geçen yıl yapılan iki araştırmada da vitaminlerin yararından çok zararı olduğu, kanser riskini yükselttikleri saptandı. Nancy Üniversitesi’nin araştırmasında ise vitamin kullananlarda kalp krizi, kanser gibi ciddi sağlık sorunu yaşayanların oranı yüzde 30.5 olarak saptandı, bu oran ikinci grupta ise yüzde 30.4’tü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder