21 Mayıs 2017 Pazar

Mantarın Faydaları


Mantarın FaydalarıBir mantarı toprak ve su bakımından dingin bir köşe meydana getirir; birçok mantar vardır. Okinawa’da ve Japonya’daki mantarlar gibi… Kötü mantarlar (hain kulak), Nameko (toprağı şaşırtan tat­larda) matsutake (bol olarak üretilenler), ama ikisi tipik Okinavva’lıdır.
Enoki Mantarı


Bizim bildiklerimize asla benzemez. Uzun in­ce tel demetleri olarak sunulurlar hepsi uçlarında küçük tepe­cikleri ile beyazdırlar bu mantarlar olgunlaşması ve ideal lezze­tinin ortaya çıkması için güçlükle büyürler; fındığa yakın bir tatları bulunur ve biraz yapışkandırlar. Besleyici özelliklerine yo­rum yapmak anlamsızdır eğer damak tadınız mantar yemeğe izin veriyorsa bu her zaman mükemmeldir.

Şiitake Mantarı


Daha çok bizim bildiğimiz  mantarlara benzerler, başka yerlerde bizde çıkan “meşe mercimeği” adı altında çıkarlar. Bi­zimkilerin dışında Asya’da biraz hoş koku içeren asitli mantar­lar bulunur, burada taze olarak orada kuru olarak bulunurlar tek farkları budur desek yanlış olmaz. Seçimlerinizle kıyaslanabilirler. Sağlığın kalbi olan bu mantarlar anti-virüs ve anti- bakteriyeldirler (antibiyotik sıcak ve nemli bölgelerde yetişen bu mantarlar bakterilerle savaşma­da) yanı sıra bağışıklığı düzenlerler. Aynı zamanda bazı kanser çeşitlerinden de korurlar.

Mantarlar evrenseldir

Günlük yemek için 3 fikir


Kabuklular ve biraz limon suyuyla karışık bir salatada
Karışık sebzelere katılarak
Sistemli bir şekilde bütün çorbalarda kullanılmalı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder