31 Mayıs 2017 Çarşamba

Makyajsız da Güzel Olabilirsiniz


Makyajsız Güzellik“Çok hafif makyaj ya da ' makyajsız’  nasıl iyi görünürüm?” sorusuna cevap arıyorsanız, bu önerilere göz atın.

Cilt Bakımı

 Cildin pul pul olmaması için cildinemlendirilmesine dikkat etmek önemlidir. İyi nemlendirilmemiş bir cilde uygulanan fondöten, derideki gözeneklere hücum ettiğinden, yüzdeki kusurları ön plana çıkarır.

Makyaj, kadınların vazgeçilmezidir. Birçok erkek tarafından kadınların ‘savaş boyaları’ olarak algılansa da, yalnızca ‘boyanmaktan’ ibaret bir uygulama sayılmaz. Sağlıklı görünmek isteyen, ancak sorunlu cildi olan kadınlar ve genç kızlar, bazı küçük ‘hilelerle’ hem makyajlı gibi görünmez, hem de istediği sonucu elde eder. İşte örnek öneriler…

Ufak Makyaj Tüyoları

Pul pul dökülen dudaklar: Tüm vucüdumuz gibi dudaklarımız da deri atar. Arada bir diş fırçasıyla nazikçe fırçalayabilirsiniz, ya da bir tülbent yardımıyla vazelinle masaj uygulaması yapabilirsiniz.

Aydınlatıcı kullanın: Daha parlak ve aydınlık bir cilt elde etmek istiyorsanız, aydınlatıcı kremleri tek ya da fondöten ile karıştırarak uygulayın. Ama aşırıya kaçmayın.

Yara izlerini saklayın: Yüzünüzde yara izi yada leke varsa mat bir fondötenle gizleyin. İzler derinse koyu renkli fondötenleri yanlış bir tercih olabilir. Renkli fondöten veya kapatıcı, sorunlu bölge için ideal olacaktır.

Kaşlarınızı düzeltin: İyi şekillendirilmiş kaşlar, parlak ve anlamlı bakışlar kazandırır. Çok kalın olması, gözlerin daha küçük ve çökük görünmesine neden olurken; çok ince alınmış kaşlar olduğunuzdan yaşlı gösterir. Parlaması için, kaş diplerine ten renginizden 1-2 ton açık aydınlatıcı uygulayın.

Pudra kullanımı: Cildinizde yağlanmadan meydana gelen parlamayı, yarı saydam bir pudra yardımıyla giderin. Uygulamayı küçük başlı fırçayla yuvarlaklar çizerek yapın.

Kirpikler: Kirpiklerin en dibinde, gözle görülmesi zor bir şekilde koyu renkli eye liner çekin. Daha belirgin ve parlak bakacaksınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder