1 Haziran 2017 Perşembe

Madonna Yöntemiyle Zayıflama


Herkes ünlülerin nasıl zayıf kaldıklarını ve kilolarını nasıl koruduklarını merak etmektedir. Aslında durum sanıldığından daha basit bir cevaba sahiptir. Ünlüler paralarını sadece yetenekleri ile değil güzellikleri ile kazandıkları için bir motivasyona sahiptir ve paralarıda olduğu için egzersiz ve yeme planları son derece optimumdur. Fakat bunun dışında ünlüler bunu uygularken disiplini de elden bırakmazlar. Yani sizlerde disiplin ve sabırla sağlıklı bir yaşam tarzı modeli ile ideal kilo ve vücuda sahip olabilirsiniz. Yazımızı okumaya devam ederek Madonna yöntemi ile zayıflama hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Madonna Yöntemiyle Zayıflama

Madonna Yöntemiyle Zayıflama

Madonna, Hugh Grant, Liz Hurley, Julia Roberts gibi ünlülerin formlarını borçlu olduğu pilates son süreçte oldukça ilgi görüyor. Özellikle Türk kadınlarının “sorunlu bölgelerini” inceltmeye yardımcı olan pilates, sırt kaslarını da kuvvetlendiriyor. Tüm dünyada Hollywood ünlüleri, sporcular, iş adamları ve hatta kraliyet ailesi mensuplarının bile benimsediği pilates, tüm vücudu çalıştıran bir “sihirli değnek” olarak görülmektedir.

Pilatesle Zayıflama


Başkent’te Sanat Akademi’de uygulanan pilates derslerini Devlet Opera ve Balesi eski Başkoreografı, Balet Fahrettin Güven veriyor. Bale figürlerini de pilates ile birleştiren Güven, böylece kendi özel tekniğini ortaya koydu. Büyük ilgi gören derslere katılanların sayısı giderek artarken, özellikle gününü masa başında çalışarak geçiren iş kadınları rehavet gösteriyor.


Türk Kadınları İçin Birebir: Pilates


Uzmanlar, pilatesin bütün kas gruplarını, özellikle de sırt, bel ve kalça bölgelerini çalıştırdığını aktarıyor.  “Beden kontrolü ve alıştırma” olarak tariflenebilecek olan pilatesin özellikle Türk kadınları için birebir olduğun bilinmektedir. Türk kadınlarının basen bölgesi genelde geniş olduğu için sorunlu görülür. Bu spor, kalça bölgesini çalıştırdığı ve buradaki yağları yaktığından Türk kadınları için birebirdir.   

Pilates derslerini almadan önce sizler internet sayesinde bunun hakkında yeterince bilgi alıyorsunuz ve bu sayede ne yapmanız gerektiği az çok kafanızda canlanıyor. Özellikle sabahtan akşama kadar büroda çalışan iş kadınları platesten memnun kaldıklarını belirtmektedir. Bel ve sırt ağrıları büyük ölçüde azalmaktadır. 

Pilates tekniğine ismini veren Joseph Pilates, 1880′de Düsseldorf’ta dünyaya geldi.

Pilatesin Faydaları


  • Pilates, vücudunuzda ve sağlığınızda gerçekten bir fark yaratabilir. Canlandırıcı bir zihin vücut egzersizidir. Doğru nefes almayı, doğru spinal ve pelvik hizalamayı ve pürüzsüz, akıcı hareketler üzerinde yoğunlaşmayı vurgulayarak, vücudunuza uygun bir şekilde akut hale gelirsiniz. Aslında hareketini nasıl kontrol edeceğini öğreniyorsun.
  • Pilates egzersizleri, güçlü bir "çekirdek" veya vücudun merkezini geliştirir. Çekirdek, omurgaya en yakın kaslarla birlikte derin karın kaslarından oluşur. Gövdenin kontrolü, gövde, leğen kemiği ve omuz kemerini birleştirerek elde edilir. 
  • Daha geleneksel  egzersizler ağırlık ile yapılan hantal kasları oluşturma eğilimindedir - yaralanma en eğilimli egzersiz türü olarak da bilinmektedir. Pilates, kas esnekliğini ve eklem hareketliliğini geliştirir, güçlendirir. Dengeli kuvvet ve esnekliğe sahip bir bedenin yaralanma riski daha azdır.  
  • Pilates tüm vücudu, hatta ayak bileklerini ve ayakları etkiler. Hiçbir kas grubu aşırı eğitimli  değildir. Tüm kas sisteminiz dengeli bir şekilde dengelenmiş ve koşullandırılmıştır, günlük aktivitelerin ve sporların keyfini daha kolay, daha iyi performans ve daha az yaralanma riski ile çıkarmanıza yardımcı olur . Bu nedenle, birçok profesyonel spor takımı ve elit sporcu, şimdi Pilates'i eğitim programlarının kritik bir parçası olarak kullanıyor. 
  • Pilates egzersizleri pürüzsüz, sürekli hareketlerle bir kerede birkaç kas grubunu eğitir. Doğru tekniği geliştirerek, vücudunuzu daha güvenli, daha verimli hareket kalıpları olarak hareket ettirmek için yeniden eğitebilirsiniz.  
  • Egzersizlerin çoğu, uzanma veya oturma pozisyonlarında gerçekleştirilir. Pilates çok güvenlidir, yaralanmaların rehabilitasyonu için fizik tedavi tesislerinde kullanılır. 
  • Pilates de son derece esnek bir egzersiz sistemidir. Egzersizlerde yapılacak değişiklikler, başlangıçtan ileriye doğru bir dizi zorluğa izin verir.  

Eğer pilates eğitimini ilk defa alacaksanız bir pilates hocasından yardım almanız son derece önemlidir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder