24 Mayıs 2017 Çarşamba

Liposuction: Bölgesel Yağlanmaya, Kilo Almaya Çözüm


Fazla kilolardan kurtulmak için bazen insanlar yağ aldırma işlemleri yaptırmak isterler. Fakat bu konu bilgi almak için zorlanabilirler. Nitekim özel hastaneler danışma için bile fazlasıyla para almaktadır. Bundan kaynaklı biz elimizden geldiği kadar sizlere liposakşın hakkında bilgiler vereceğiz. Makalemizi okuyarak bölgesel zayıflama ve yağ aldırma hakkında bilgileri alabilirsiniz. 

Liposuction

Bölgesel Yağlanmaya Çözüm
Güzellik ve çekicilik tarihin çeşitli dönemlerinde, dünyanın çeşitli bölgelerinde farklı algılanır.Yani bazı dönemlerde ayva göbeği beğeni toplarken kimi dönemlerde sıfır beden çekici gelir. Ancak neo liberal dünyada her konuda olduğu gibi güzellik anlayışı da gitgide küreselleşmektedir. Sağlıklı ve doğa ile uyumlu yaşamanın her günden daha popüler olduğu

günümüzde doğru beslenme, fazla kilolardan kurtulma ve doğru kiloda kalmak çok önemli bir konu haline geldi. İnanılanın aksine vücudun belirli yerlerindeki yağ birikimleri bize genetik olarak miras kalan ve kilo vererek kurtulamayacağımız parçalarımız olarak inandırılıyor. Dolayısı ile yaşı ve boyu açısından doğru, sağlıklı kiloda olan ancak bazı bölgelerinde aşırı birikimler olan birinin estetik görüntüsünü düzeltmek için kilo vermeye çalışması, en azından sağlıksız bir yoldur.

Yağlanma Süreci ve Liposakşın 


Öncelikle bu birikimlerin sebebini anlamak ve sentezlemek gerekir. Vücudumuzu saran deri altı yağ dokusunun, asli görevi bizi soğuktan korumaktır fakat bu kalıtsaldır. Ancak aynı anda dış görüntümüzü belirleyen bir nevi uyku tulumu tanımlaması da kabaca kullanabileceğimiz bir benzetmedir. Bu tulum hepimizin vücudunu ortalama 2 santim kalınlığında saran bir tabaka meydana getiriyor. Ancak bu tabaka, belirli bölgelerde kalınlaşarak bazen 6-7 santime varıyor. Görevi enerji ve besin deposu olan bu bölgeler tamamen genetik olarak belirleniyor. Kişi kilo alsa da, verse de normal cilt kalınlığı ile bu bölgesel depolar arasındaki fark sabittir. Sağlığımızdan ödün vermeden erkeklerde bel ve göbek, kadınlarda ise bel, basen, bacak içi ve diz içinden oluşan bu depolardan kurtulabilmenin en etkili yolu, lazer lipoliz ya da liposuction yöntemleri. Bu yöntemler ile bölgesel yağ kalınlaşmasını incelterek homojen bir cilt kalınlığına sahip olmak mümkün.Bölgesel Yağlanmaya Çözüm 
İstenmeyen yağların vücudun belli bölgelerinden alınarak vücuda yeni bir form kazandırılmasına kabaca , liposuction (telafuz: liposakşın) diyoruz. Karın, kalçalar, basen, üst bacaklar, dizler, üst kollar, çene, yanaklar ve boyun liposuction yöntemi uygulanabilecek bölgeler arasında bir çırpıda sayabileceklerimizdir. Liposuction, kontür düzeltme işlemi olup, genel bir zayıflama yöntemi olarak düşünülmemelidir. Bu uygulama bölgesel yağlanmanın olduğu sahanın, damarları büzerek kanamayı azaltan ve hastanın ağrı duymasını engelleyen bir sıvı ile şişirilmesi ile start alıyor Daha sonra büyüklüğe göre lokal anestezi ya da genel anestezi altında çok ince kamiller ve bir vakum cihazı yardımı ile fazlalık yağ doku alınarak problem çözülüyor. Uygulama 30 dakika ile 2 saat arasında sürüyor. Hasta genellikle aynı akşam evinde dinlenebiliyor ve 3-4 gün içerisinde normal hayatına dönüş yapıyor.


Alternati yöntemler isterseniz aşağıdaki yazılarımıza bakabilirsiniz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder