30 Mayıs 2017 Salı

Koltukaltı ve Genital Bölge Epilasyonu


Koltukaltı Lazer EpilasyonKoltuk altı kılları kadınların estetik anlamda rahatsız oldukları bölgelerdendir. Tüm dünyada en çok lazer epilasyon uygulanan bölgelerdendir.

Koltuk altı kıllarının yapısı genellikle kalın ve serttir. Kıl yerleşimi de lazer epilasyon için müsaittir. Ortalama 6 seansta oldukça başarılı sonuçlar elde edilir.

Lazer ışını bu bölgede endişe edecek seviye de bir problem yaratmaz. Cilt altına inmediği ve sadece siyah pigment tarafından tutulduğundan bu konuda endişe etmenize gerek yoktur.

Aşırı kıl, terleme ile beraber hijyenik rahatsızlık oluşturabilir. Bazı kimselerde kıl dönmesi apseleşme ve enfeksiyona yol açabilir.

Lazer epilasyon uygulaması bölgedeki kılları ortadan kaldırdığından bu tip problemler için de en iyi çözüm seçeneğidir.

Lazer epilasyon koltuk altında başarılı epilasyon sağlar. Pratik ve hızlıdır. En fazla 5 dakikada 2 koltuk altı birden lazer ile taranabilir.

Kadınların en çok lazer epilasyon uygulaması istediği bölgelerdendir. Bu bölgeye olan yoğun talebin nedenleri arasında; Kişisel ve toplumsal etkenler, batıkların sık gözlenmesi, ağda uygulamasının ağrılı, uygulaması zor ve geçici bir yöntem olması sayılabilir.

Lazer Epilasyon Zararlı Değildir

Bu bölgeye lazer epilasyon uygulaması düşünen kişilerin bazı yersiz korkuları olduğu gözlenmektedir. En çok yumurtalıklara zarar gelmesinden, rahimin etkilenmesinden korkulur. Lazer ışınları seçicidir ve uygulanan alanda sadece kıl kökleri tarafından tutulur. Lazer ışınları deri altına bile geçmez. Dolayısıyla bu organların zarar görebilmesi söz konusu değildir.

Kıl yapısı bu bölgede genellikle kalın ve yoğundur. Bazı kişilerde kıl yapısının özelliği nedeniyle bu bölgede kıl dönmesi sık gözlenir. Bu durum sonuçta enfeksiyon, apseleşmeye yol açabilir. Hatta bazen cerrahi olarak apselerin boşaltılması bile gerekebilir. Böyle problemi olan kişilerde lazer epilasyon çok iyi bir seçenektir. Kıllar ortadan kalktığı için bu problem de ortadan kalkar. Ayrıca genital bölgede kılsızlık, birçok kişinin özel tercihidir.

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerde bu bölgedeki batıklar, hijyenik ve kozmetik sebeplerle genital bölge epilasyonunu tercih edebilmektedir.

Kadınlar bikiniden çıkan kıllardan estetik açıdan rahatsız olmaktadır. Lazer epilasyon kıllar yok edildiğinden estetik rahatlık sağlanmış olur.

Genital bölge lazer epilasyona kıl yapısı ve yerleşimi sebebi ile çok iyi yanıt veren bir bölgeder. Ortalama 6 seans iyi sonuçlar için yeterlidir.

Koltuk altı ve genital bölge epilasyonu hakkında daha fazla bilgi için arşivimize tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder