22 Mayıs 2017 Pazartesi

Kırmızı Reishi Mantarı’nın Meme Kanserine Etkileri

Kırmızı Reishi Mantarı’nın Meme Kanserine Etkileri


Kırmızı Reishi Mantarı’nın meme kanserindeki etkileri üzerine yapılan bilimsel çalışmalarda; özellikle hızlı yayılma eğilimi olan meme kanserinde ve metastatik meme kanserlerinde koruyucu ve tedaviyi destekleyici bir etkisin olduğu gözlemlenmiştir.

Türkiyede bir çok uzman bazı kanser ilaçları haricinde pek bir ilerleme olmadığına değinen uzmanlar ‘Ölümsüzlük Mantarı’ olarak da bilinen Kırmızı Reishi Mantarı ile ilgili bugüne kadar yapılan birçok bilimsel araştırmada, bu mantarın kanserli hücreleri geriletmek, tümörleri küçültmek, bağışıklık sistemini güçlendirmek yönünde yararlı özellikleri yanı sıra kansere karşı koruyucu etkilerini ortaya koyduklarını belirtmişlerdir.Kırmızı Reishi Mantarı Nasıl Kullanılır

Vücudumuza 15 yıl önce hiç kullanmadığımız şeyleri alıyoruz. Mesela Türkiye’de fructose şurubu diye bir şey söz konusu değildi, şu anda fructose şurubu bütün meşrubatların içerisinde var. 2001 yılından bu yana bu böyle. Ve bunun pankreas kanserine sebep olduğunu kanıtlayan birçok çalışma var. Yani tartışılacak bir durum yok. Buna rağmen ısrarla bu hata sürdürülüyor.

Sebze ve meyvelerin eskisi gibi olmadığını belli bir yaşın üzerindeki insanlar biliyor. Domatesler, biberler böyle değildi. Süt, yoğurt ekşimiyor, ekmekler bayatlamıyor. Bütün endüstrinin algısı uzun ömürlü olması yönünde. Bu durum bir çok zararı da beraberinde getiriyor genç yaşta hiç görülmeyen prostat kanserleri artık genç yaşta görülüyor. 40-45 yaşında prostat kanserleri geliyor artık.

Meme kanserlerinin 25-30 yaşlarında görülmesi rutin oldu. Her ay böyle genç kanser hastaları geliyor. Bugünkü kanserlerin sebebi farklı olduğunu belirten uzmanlar ; geçmişte kanser teşhisinin daha kolay olduğunu şimdiler de ise daha sessiz bir şekilde sağlığı etki ettiğini vurguluyorlar. Bu değişikliğe karşı ise uzmanlar Kırmızı Reishi Mantarı' nın kullanılması gerektiğini vurguluyorlar.

Ayrıca uzmanlar; Bağışıklık sistemlerinin artık farklı çalıştığına ve değiştiğine dikkat çekerken doktorlarında nitaliklerinin azaldığını belirtiyor. Bu TUS jenerasyonu, Tıpta Uzmanlık Sınavında yetişen jenerasyon, klinik bilgi yönünden çok zayıf olduğuna değiniliyor.


Kanser Destek Tedavi Yöntemleri


Diğer yandan uzmanlar hastalıklara alternatif tedaviler aramaktadırlar. Alternatif ve tamamlayıcı tedavilerde sorunumuz bilimsel verilerin genellikle yeterli olmaması durumu birez şüpheci yaklaşımlara sebep olmaktadır. Hasta tıbbi tedaviyi de aldığından hangi tedavinin gerçekten etkili olduğu saptanamıyor. Ancak bazı seçenekler var ki, bunlar gelenek içerisinde binlerce yıldır uygulanmaktadır.

İşte bunların etkili olabileceklerinin en önemli desteği de bu binlerce yıllık süreçten “süzülmüş” olmalarından kaynaklanıyor. Bunun iyi bir örneği de Kırmızı Reishi Mantarı’dır. Ayrıca bu konuda yapılmış hayli fazla temel bilim çalışması da bulunmakta, bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dair güçlü bulguları mevcuttur.Hücre bölünmesini kontrol altına alabiliyor, bunu doğrudan mı yoksa bağışıklık sistemi üzerinden mi yaptığı henüz netleşmedi. Ancak bugüne dek elde edilen veriler olumlu.

Hastaya uygun dozun da önemi ilaç kullanmanın önemi kadar büyüktür. Biyolojik sistemlerde olumlu etki belli bir dozla çıkar, bunun üzerinde ise ya kaybolur ya da toksik etkiler çıkmaya başlar. Bu sebeple Kırmızı Reishi Mantarı da önerilen dozlarda kullanılmalıdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder