27 Mayıs 2017 Cumartesi

Karın nasıl eritilir, göbekteki yağlardan kurtulmak


KARIN NASIL ERİTİLİRGöbekte biriken fazla yağlar insanın canını fazlasıyla sıkıyor. Göbekli olmak özellikle kadınlar için büyük sorun. Peki yok mu bu göbek yağlarından kurtulmanın çaresi ? göbekteki yağlardan nasıl kurtuluruz?

Bünyeye giren yağ miktarı azalma eğilimi gösterdikçe, vücut bir tür alarma geçerek, alınan yağı depolar. Bu nedenle gün içinde her 2-3 saatte bir, bir şeyler yenilmesi uzmanlar tarafından öneriliyor. Bu, vücuttaki yağı yakma da size yardım edecek.

GÖBEKTEKİ YAĞLARDAN KURTULMAK


Yukarıda ki öneriye uyanlar fakat karın bölgesinde ki yağdan kurtulamayanlar ne yapmalı ? Göbeklerinde ki yağlardan kurtulamayanlar kilolarını sabit tutmak için günde kaç kalori alacaklarını öğrenmeleri şart. Bunu da biraz uğraşıp deneme yoluyla öğrenebilirsiniz. Ayrıca, tükettiğiniz toplam kaloriyi, kaç gram protein, karbonhidrat ve yağı tükettiğinizi de belirleyip yazmalısınız.

Kiloyu sabit tutmak için alınması gereken günlük kalori miktarı saptandıktan sonra, alınan kalori miktarının 200 kalori kadar azaltılması şart. Hedefimiz elbette, yiyebildiğiniz kadar yiyip, yine de yağ yakmaya devam etmek ama bu arada da kas kaybı yaşamamaktır. Olabildiğince az yemeyi hedeflerseniz, elde edeceğiniz tek şey metabolizmanızı yavaşlatmak ve kas dokusundan kaybetmek olacaktır. İlk hafta sonra verdiğiniz, kilodan çok, vücutta birikmiş su olacaktır. Esas ondan sonra kilo vermeye başlarsınız.

YAĞ YAKMAK


Haftanın 6 günü bu programa uyulup, haftada bir gün istenilen bir besinden bir porsiyon tüketebilirsiniz bu yaptıklarınızı boşa düşürmez. Ancak burada önemli olan ayarı kaçırmamaktır. Çünkü abartmanız halinde kan şekeri seviyesi tekrar yükselebilir ki, bu da yağ yakmanızı durdurur.

Haftada 2-3 kez yapılacak 35 dakikalık (bir saate de çıkılabilir) ağırlık çalışması, hem vücuttaki kas kütlesini, hem de metabolizma hızını arttırır; çünkü kas, yağdan daha çok kalori yakar. Bu şekilde günde fazladan 30 ila 50 kalori yakabilirsiniz. Ağırlık çalışmasına karın egzersizlerini de dahil etmelisiniz. Böylece bir yandan vücudunuzdaki yağ miktarını azaltırken, diğer yandan da karnınızı sıkılaştırmış olursunuz.

YAĞ YAKICI EGZERSİZLER


Haftada 3 ila 5 gün, 30-40 dakikalık orta yoğunlukta kardiyo egzersizleri (yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet vs) yapılması kilo vermeyi hızlandıracaktır. Başlangıç seviyesindekiler, egzersizin yoğunluğunu kademeli olarak yükseltilmelidir. Eğer zaten belli bir seviye kaydetmişseniz, haftanın iki günü daha yoğun program uygulayabilirsiniz. Bunu düzenli uygular, yediklerinize dikkat eder ve bu rutini her 3-4 haftada bir değiştirirseniz, düz bir karna merhaba diyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder