21 Mayıs 2017 Pazar

İşyeri Yorgunluğunu 5 Adımda Yenebilirsiniz

İşyeri Yorgunluğu


Yoğun geçen bir çalışma gününün ardından akşama doğru baş gösteren kronik yorgunluğun iş perfonmansınıza zarar vermenin yanında sağlığınızı da etkileyecektir.Yoğun geçen mesainin sonunda akşama doğru iyice yorgun düştüğünüzde enerjiniz azalacak ve özellikle ayak ve kas ağrılarıyla uğraşmak zorunda kalacaksınızdır. İşlerinizi tamamlamakta zorlanırsınız ve bu işler ertesi güne kalmaya başlar. Bu durumda patronunuzla da sorun yaşayabilirsiniz. Bu yoğun iş temposunda size yardımcı olacak bir kaç öneriyi aşağıda sizin için sıraladık.Yorgunluk Giderme Yolları
Özellikle bitter çikolata dişlerden sağlığınıza bir çok şeye yararlıdır ve az miktarda tüketilmesi bile size enerji verecektir. Çikolata ruhsal durumunuzu desteklemenin yanında vücudunuzun endorfin salgılamasına yardım eder. Böylece kendinizi daha enerjik hissedersiniz. Masa başında uyuyup kalmamak için antioksidan bakımından zengin olan küçük bir parça bitter çikolata yemelisiniz.

Su hayatınız için vazgeçilmez bir kaynaktır. Büyük bardaklarla içmenize gerek yok, iki küçük bardak da işinize yarayacaktır. Yorgunluğun en büyük nedenlerinden biri de dehidrasyondur. Bu nedenle öğle yemeğinden sonra 2 bardak soğuk su içebilirsiniz.

Eğer yoğun toplantılardan sıkılıyor ve uykunuz geliyorsa kağıda karalamalar yapabilir kendinizi oyabilirsiniz.
Önemli misafirlerle yapılan bir toplantıda esniyorsanız ve konsantre olmada zorluk çekiyorsanız, bir parça kağıt ile kalem alın ve kendi kendinize bir şeyler karalayın. Çünkü uzmanlar bir şeyler karalamanın beynin odaklanmasına yardım ettiğini belirtiyorlar.

C vitamini vücutta antitoksidan etkisi gösterir ve zararlı toksinleri azaltmanızı sağlayacak vücudunuzun direncinizi gelitirir. Bunun içinC vitamini bakımından zengin yiyecekler atıştırın. Bir portakal dilimleyin ya da limonata için. Daha önce yapılan araştırmalar C vitamininin kronik yorgunluk sendromu belirtilerini azalttığını göstermişti.

Egzersiz oldukça önemlidir ve bundan kaynaklı hafif egzersiz hareketleri yapmanız sizi daha enerjik kılacaktır.
Çinlilere göre ileriye doğru basit bir gerinme, eğilme yedek enerjinizi harekete geçiriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder