21 Mayıs 2017 Pazar

İnsülin iğnesi cinsel gücü azaltır mı?

İnsülin İğnesi ve Cinsel Güç


Diyabetiklerde hastalıklarına eşlik eden depresyon, anksiyete bozukluğu ya da psikotik bozukluk gibi bir psikiyatrik hastalık da varsa stres artışı yaşanabilmektedir. Aşırı çalışkan, kaygılı, beden sağlığına önem vermeyen kişilerde diyabet, kalp ve tansiyon sorunları diğer kişilere oranla daha fazla görülmektedir. Ayrıca, kan şekerinin düşeceği korkusu, hastalığa uyum sorunları, kendine zarar verici gibi davranışlar görülebilmektedir.

Ergen yaşlarda başlayan diyabetiklerde büyüdükçe ve hastalığa dair bilgisi arttıkça gelecekten korkmaya başlar. Karşı cinsle yakınlaşmak, aile kurmaktan çekinir. Kendine olan güveni azalır. Bunlar aynı zaman da alınan aşırı kilo ile beraber yaşanan özgüven sorunudur.

Şeker Hastalığı ve Cinsellik


Erkek hastaların 3`te birinde sertleşme sorunu ortaya çıkar ve ciddi düzeyde psikolojik sorunlara yol açar. Cinsel işlevin bozulması kan şekeri düzenlenmesinde sıkıntılar olduğunu gösterir ve daha çok hastalık ilerlediğinde ortaya çıkar. Dolayısıyla, hastalığının kötüye gittiğini ve sırayla tüm organlarında bozulmalar olacağını düşünerek kişinin morali bozulabilir. Cinsel işlev bozukluğu aynı zamanda hayat kalitesinin bozulduğu hissine de sebep olur. Zamanla depresyon ya da eşinin kendini aldattığı yönünde şüpheci düşünceler gelişebilir. Bu durumda hasta önce beslenmesinde komplex karbonhidratlara ağırlık vermeli, vitamin ve mineralce zengin besinler tüketmeli ve psikoloğa görünmelidir.Soru:

İnsülin iğnesi cinsel gücü azaltabilir mi?Cevap:

Şeker hastalarının bir çoğunda özellikle yaş ilerledikçe ereksiyon sorunları görülebilmektedir. Bu duruma şeker hastalığının damarlar ve sinirler üzerinde gösterdiği tahribatın yıllar içinde ilerlemesine yol açar. İlaçlar ile kan şekeri seviyesinin kontrol altında tutulması bu süreci yavaşlatır ve geciktirebilir. Fakat sizin durumunuzda performansınızı artıracak ve sürdürecek önlem ve tedaviler uygulamak mümkündür. Günümüzde her ne nedenle olursa olsun, hertür sertleşme sorununa bir çözüm üretilebilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder