22 Mayıs 2017 Pazartesi

İncir Kürü ve Yararları

İncir Kürü ve YararlarıUzmanlar, meyve olarak normal yollarla tüketildiğinde sağlığımız için birçok yararı bulunan incirin farklı şekillerde incir kürü olarak kullanıldığında kan yapıcı, yumurta çatlatıcı, kolay hamile kalmaya yardımcı ve bronşiti önleyici özelliklerinin yanında sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan bir öğe olduğunu vurgulamaktadırlar.

Kan yapıcı incir kürü


Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya sekiz-dokuz adet kuru inciri ilave ediniz ve yedi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yedi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra iyice süzünüz. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-on beş dakika önce aç karına bu kürü içiniz.21′ar gün olmak üzere 2 defa tekrarlanır. İki uygulama arası 7 günlük aranın verilmesi tavsiye edilir.

Kür, iki defa yirmi bir gün uygulanır ve her yirmi bir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kırk iki gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ekleme yapılmalıdır.

 Yumurta çatlatıcı ve kolay hamile kalmak için incir kürü

Yumurta çatlatıcı ve kolay hamile kalmak için incir kürü de ise yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya on beş-on altı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-on beş dakika önce aç karına içilir. Bu kürü uygulamak için 21 gün aralıklar ile 2 defa tekrarlanır. İki uygulama arası 7 günlük aranın verilmesi tavsiye edilir.

Kür, iki defa yirmi bir gün uygulanır ve her yirmi bir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kır kiki gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

 Bronşite karşı incir kürü


Bronşite karşı incir kürün de ise hazırlamak için yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya on beş-on altı adet kuru inciri ilave ediniz ve on dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. On dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-on beş dakika önce aç karına içilir. Bu kürün uygulaması, 10 gün aralıklarla 2 defa tekrarlanır. İki uygulama arası 3 günlük aranın verilmesi tavsiye edilir.

Kür, iki defa on gün uygulanır ve her on gün tamamlandığında üç gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi yirmi gündür. Uygulama sürelerine üç günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder