1 Haziran 2017 Perşembe

Göğüs Sarkmasını Önleyecek Öneriler


Göğüs SarkmasıKadın güzelliğinin simgesinden birisi de göğüslerdir. Ve pek çok kadın için göğüslerinin güzelliği çok ama çok önemlidir. Öyle ki, her yıl tüm dünyada binlerce kadın daha güzel göğüslere sahip olmak için bıçak altına yatmaktadır ve bir dizi estetik operasyon geçirmektedir.
Göğüsleriniz belirli sebeplerden kaynaklı sarmaktadır. Bu sebepler arasında yaşlılık, yer çekiminin etkisi vardır.Ayrıca göğsünüzün şekli sarkmaya müsait olabilir.


Göğüs Sarkmasını Engelleme 


1. Sıcak – soğuk duş

Sıcak ve soğuk suyu değişimli olarak kullanarak vücudun herhangi bir bölgesine uygulamak aslında Kneipp Terapi olarak bilinen çok eski bir yöntemdir. Ağrılara iyi gelmesi ile bilinen  bu yöntemi tüm vücut için yapılabilir oluşu da  bağışıklık sistemini güçlendirecektir. Göğüslere nasıl uygulandığına gelince; duşun el başlığını alın ve göğüslerinizin üzerine önce dayanabildiğiniz kadar soğuk, 2 dakika ardındansa ılık su tutun. Yaklaşık 10 dakika boyunca bunu tekrar edin  ve soğuk suyla işlemi bitirin. Göğüs bölgenizdeki kan dolaşımını hızlandıran bu etki ile gergin göğüslere sahip olabilirsiniz.

2. Basit ama etkili egzersizlerden yardım alın

Göğüslerinizin kısa zamanda forma girmesini istiyorsanız, egzersizlerin gücünden mutlaka yararlanın. Eğer düzenli uygularsanız sadece bir ay içinde istediğinizden çok daha fazlasını elde edeceğinize emin olabilirsiniz. Hafif egzersizler bile sarkmalara karşı etkilidir.

Bunun için iki avcunuzu göğsünüzün tam önünde birbirine mümkün olduğunca güçlü bir şekilde bastırın. Egzersizi, günde 3 kez 15 dakika yapmanız yeterli ama siz aklınıza her geldiğinde de tekrar edebilirsiniz.
Ayrıca bir duvarın önünde durun. Ellerinizi duvara dayayın ve tüm ağırlığınızı ellerinizin üzerine verin. Ardından, kollarınızı gererek kendinizi duvardan uzaklaştırın. Günde 30 kez tekrarlayın. Şınav çekmenin kolay yoludur isterseniz şınav da çekebilirsiniz.
Sırt üstü yere uzanın ve her iki elinize 2′şer kiloluk ağırlıklar alın. Kollarınızı yukarı doğru gergin bir şekilde uzatın ve indirin. 3 set halinde 15′lik tekrarlar yapmanız, göğüs kaslarınızı güçlendirmeniz için yeterli.

3. En doğru sutyeni seçin

Yanlış beden sutyen seçiminin göğüsleri deforme ettiği artık bilinen bir gerçektir. Sizin için en doğru bedeni, büyük mağazalardaki satış elemanlarının yardımıyla öğrenebilirsiniz. Ancak beden kadar yapılan fiziksel hareketlilik ile de sutyen seçiminde paralellik vardır.Örneğin spor yaparken mutlaka yaptığınız spora uygun bir sutyen tercih etmeli, elastikiyetini kaybetmiş sutyenleri asla kullanmamalısınız . Ayrıca, doğru sutyenle sadece saniyeler içinde bile göğüslerinizin formda görünmesini sağlayabilirsiniz.

4. Teknolojiden yardım alın

Göğüslerinizi toparlamak için enstitülerde yapılan bakımlardan da yararlanmanız sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Bu uygulamalardan en yenisi de, 6 farklı teknolojiyi bir araya getiren Breast Fit System. Bu teknolojiler sayesinde doku yenilenmesi, gelişmesi, cilt elastikiyetinde iyileşme yaşanıyor, düşük miktarda verilen elektrik akımı ile kas güçlenmesi sağlanabiliyor, lenf, kan dolaşımı ve metabolizma gelişiyor, göğüs ucu renk koyulaşması sıkıntısı son buluyor. Uzmanlar, göğüs geliştirme, şekillendirme ve çatlaklara özel 10 ayrı programa sahip sistem ile yaklaşık 10 – 12 seans arasında sonuç alınmaya başlandığını ifade etmekteler. Tavsiye edilen seans 20 iken, periyot ise haftada 3 kez olarak belirleniyor.Kişinin problemine, yaşına, cilt yapısına göre bu sayı değişebiliyor. Sarkma, çatlak, büyütme uygulamaları için farklı süreler söz konusu olabiliyor. Eğer yukarıdaki işlemler işinizi görmez ise bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder