27 Mayıs 2017 Cumartesi

Cilt Sorunlarına Erken Teşhis


Cilt Sorunlarına Erken TeşhisCildinde herhangi bir sorunu olanlar iyi bilir ki akne, leke, ton farklılıkları, siyah nokta, yağ bezecikleri gibi sorunlar bir defa oluşunca kolay kolay tedavi edilmezler

Doktorlar tarafından tavsiye edilen cildi güneşten ve güneşin UV ışınlarında, mevsimsel değişimlere bağlı kuru ve  soğuk havalardan, nem eksikliği gibi etkenlerden koruyarak ciltte sorun oluşumunu olabildiğince engellemektir.

Bu sorunlar bir defa oluştuktan sonra genelde uzun soluklu tedaviler gerektirirler, üstelik tedavimizin cildin görünmeyen tabakasında nasıl bir sonuç verdiğini bilemeden süreç ilerlemeye devam eder.Cilt sorunlarının erken teşhisi, tedavi sürecinin denetlenmesi ve tedavi sonuçlarının bilimsel belgelere dayanarak değerlendirilmesi Yeni Visia 3D sistemiyle artık mümkün oluyor.Ciltte henüz ortaya çıkmamış leke, kırışıklık, akne gibi sorunları her biri için ayrı cilt haritası çıkararak gösteren Yeni Visia 3D; cilt sorunlarının oluşmadan önlenebilmesi, tedavi planlaması ve sonuçların değerlendirilmesi için çok değerli bilimsel verileri sunuyor. Cildin görünen ve görünmeyen yüzeyinin fotoğrafını çekme ve analiz etme prensibiyle çalışan Yeni Visia 3D uygulanmaya başladı.Cilt Sağlığı ve Cilt Problemlerinde Erken Teşhis


Visia, cilt ve cilt altı değerlendirmeyi  lensleri yardımıyla ve özel bir analiz programı ile hem görsel hem de matematiksel olarak sağlar. Özellikle bu matematiksel kısmı önemsemek gerekir çünkü mevcut cilt sorunlarının tedavi öncesi ve sonrasını çekilen herhangi bir öncesi-sonrası fotoğraf ile karşılaştırmak ötene beri mümkündür. Yeni Visia 3 D ise; bize ciltte  lekelenmeler ve akne sorununa karşı ışık tutmaktadır.Yani size cildiniz iyi ya da kötü demenin ötesinden neden iyi ya da kötü ve nelerden ötürü (pigmentasyon, yağlılık, vb.) bu durumdasınız anlatmak çok daha bilimsel verilere dayanarak yapılabiliyoruz.

Nasıl çalışıyor?


Analiz yapılacak kişinin aynı ışık ve pozisyondaki fotoğrafları alınarak cildinin durumu yüzdeler ve grafiklerle hastaya bildiriliyor. Bu şekilde çalışan bir sistem var ortada.Bu fotoğraflar sıradan fotoğraflar değil, her biri cildin bir sorununu derinlemesine analiz etmek üzere özel bir teknikle çekiliyor. Elde edilen görüntüler sayesinde tedavinin başarısı objektif olarak ölçülebiliyor. Yapılması gereken uygulamalar da yine bu raporlar sayesinde net olarak görülüyor; yani önerdiğimiz uygulamaların yapılması veya yapılmaması haline cildin 1 yıl sonraki hali de simüle edilebiliyor. Bu cümleyle şunu demek istiyoruz; cildinizi korumazsanız bir sene sonra hangi leke ve kırışıklarınızın oluşacağını bu akıllı makine bize söylüyor.

Bu sistem yardımı ile ciltle ilgili aşağıdaki verilere ulaşılmaktadır;

* Ciltte kırışıklıkların değerlendirilmesi,

* Kahverengi lekelerin değerlendirilmesi,

* UV hasarının değerlendirilmesi,

* Ciltteki kılcal damarların ve kırmızı benlerin yerleri, yoğunluğu, miktarının öğrenilmesi

* Ciltte eğer bir kanser oluşumu varsa değerlendirilmesi

Bu tespitlerin cildin yaşlanması ve buna bağlı oluşacak sarkmalar ve kırışıklıklara karşı oldukça etkisi vardır. Yaşlanma dediğimiz süreç cildin görünen yüzündeki tabakanın ve göremediğimiz kollajen dokunun kalitesinin azalması, yaşlanmasıdır. Visia’nın tamamen bilgisayarlı analiz sistemi ile yapılan bu ölçümlemeler sayesinde kişinin cildi ve cilt altı dokusu inceleniyor. Cilt kalınlığı, cildin kolajen miktarı gibi değerler ölçülüyor, yüzün hangi bölümünün, ne derece ve ne sebeple yaşlanmış olduğu saptanıyor. Bu sayede doğru tedavi yöntemleri ve uygulamalara belirlenebiliyor.

Tedaviden sonra test tekrar tekrarlanabilir ve hasta kendindeki değişikliği fark edebilir. Bu durum da hasta için bir avantaj sağlamaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder