22 Mayıs 2017 Pazartesi

Cilt Problemlerine Alternatif Çözüm


Cilt Problemlerine Alternatif ÇözümPlatelet Rich Plasma tedavisinde 2 haftada istenilen sonucu elde edebilirsiniz.

Dermatoloji Uzmanları, cilt problemlerinden, Platelet Rich Plasma (PRP) tedavisi ile kurtulmanın mümkün olduğunu aktarıyor.
Dermatoloji Uzmanları, yeni bir teknik olan PRP tedavisi hakkında bilgi verdi. Bu yöntemin cilt dokusunu yenileme tedavisi olduğunu aktaran Uzmanlar, "Hastadan alınan kan santrifüj işlemi uygulandıktan sonra özel bir tüp içinde kırmızı kan hücreleri, beyaz hücrelerden ve plazmadan ayrıştırılabilmektedir.

Bu plazma bir kez elde edildikten sonra hastanın cildine farklı yollarla uygulanabilmektedir. Doku yenilemede, kandan alınan büyüme faktörleri, kolajen üretimini artırmakta, doku yenilemesini desteklemektedir" dedi.

Cilt Problemlerine Son

Bu tedaviyle birçok cilt probleminden kurtulmanın mümkün olduğunu söyleyen uzmanımız, "Ciltteki lekelerin azalması, sivilce izlerinin ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Cilt daha gergin ve parlak olur. Saçlı deride saç oluşumu, kronik yara izlerinin onarımı, kol altı ve bacak içlerindeki sarkmaların toparlanması, eldeki çatlama ve kırışıklıklarda ve diş implantlarında (yapay diş kökü) çözüm sunuyor" diye konuştu.


TEDAVİ 20 DAKİKADA UYGULANIYOR


Tedavinin uygulandığı kişilerde etkisinin hemen görüldüğünü ve 2-4 hafta içerisinde sonucun daha net ortaya çıktığını söyleyen Oltulu, "Alerjik bir yönü yoktur. İyileşme hızlı bir şekilde gerçekleşir. AIDS, hepatit gibi bulaşıcı hastalık kapma riski yoktur. Kullanımı basit ve 20 dakika gibi kısa bir sürede uygulanır" şeklinde konuştu.

"Platelet sayısı yetersiz olan hastalarda, kanser hastalarında ve gebelik süresince uygulanmaz" diyen Uzmanımız bilgi aktarımına şöyle devam etti:

"Hasta, kendi kanıyla tedavi edildiği için hiçbir yan etkisi yoktur. Sadece tedavi edilen bölgede hafif kızarıklıklar oluşur. Bu da 1-2 saatte geçmektedir. Bu uygulamanın etki süresi 12-14 aydır. Bu süreden sonra etki mekanizmasında yavaşlama görülür.

Mümkün olduğunca her yıl tekrarlanmasında fayda vardır. PRP yöntemi, kişinin cilt durumuna göre, haftada bir ya da 15 günde bir olacak şekilde 3-5 seans sürmektedir. Bunun kararı doktor tarafından verilmektedir."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder