22 Mayıs 2017 Pazartesi

Cilt Kırışıklıkları Tedavisi

Cilt Kırışıklıkları Tedavisi

Cildimizde doğal bir süreç olan yaş ilerlemsi sebebi ile kırışıklık oluşumları meydana gelir.Gerçek şu ki doğduğumuz zaman ile paralel olarak cildimiz yaşlanmaya başlar. Bir yaşında bile bir yıllık güneş UV ışınlarına maruz kalma durumu, çevresel hasarlara maruziyet, beslenme ve uyku düzenine uyumluluk söz konusudur. Cildimiz elbette kendini yeniler, bu yenilenme hızı 25-30 yaşlarından itibaren azalmaya başlar ve yaşlılık etkileri ciltte de kendini gösterir.


Kırışıklıklar Nerelerde Oluşur


Yüzümüzün üst bölgesi mimik kaslarının kullanımıyla doğru orantılı olarak yaşlanır. Hangi yaşta olursak olalım göz çevresinde veya alında ya da kaş arasında kırışıklıklarımız olabilir. Ancak bu çizgiler yaş ilerledikçe yerleşmeye ve derinleşmeye başlar. Bu sebeple bu kırışıklıkların olmasını mimiklerimizi kontrol ederek ve kimyasal peeling yaparak engellemeye çalışmak doğru bir yaklaşımdır.

Yüzümüzün genel görünen kısmı olan orta bölgesi doku çökmesi ve yumuşaması ile ilişkili olarak yaşlanmaktadır. Bu bölgede bağ dokusunun sıkılığını belirleyen ana madde hyaluronik asit içerikli jölemsi sıvı ve yağ dokumuzdur. Ve bu yağ dokusunu korumak için beslenme durumu ve egzersizde önemlidir. Kaldı ki kadınların aylık periyotları veya hamilelik dönemleri daha sonra da premenapoz ve menapoz, bu kayıpların en fazla yaşandığı dönemler olmaktadır. Bu bölgenin gençliğini korumada veya iyileştirmede yerine koyma tedavileri tercih edilebilmektedir. Dolgu malzemeleri veya kendi yağımız ya da hücrelerimiz (kök hücre) bu amaçla kullanılabilmektedir.

Kırışıklıklara ÇözümYüzümüzün alt bölgesi ve boyun,kollajen ve elastik liflerimizin gerginliğinin ve sayılarının azaldığı 40’lı yaşlarda yer çekiminin etkisine yenik düşmektedir. Bu bölgenin tedavisi için ciltte yer alan dokulardaki kimyasal peeling yöntemi ile uyarmak ve vitamin enjeksiyonları [ E vitamini- b5 vitamini- pişik kremli çinko oksit. ] yaptırmak yeterli olabilmektedir.

Diğer yandan eğer paranıza kıymak istiyorsanız kırışıklıklarınızı gidermek için lazer tedavisi veya mezoterapi tedavilerini de deneyebilirsiniz. Bu tedavileri güvenilir yerlerde yaptırmanız gerekmektedir. Bu tedavilerde 6-7 seans gerekli olup seans başına 200-300 kimi yerlerde 500 tl ye kadar tedavi parası alınmaktadır.

Ayrıca kırşıklıklarınızı engellemk istiyorsanız antiagning içerikli kremler ve doğal yağlar -badem yağı ve shea butter- kullanabilirsiniz. Bu doğal yağlar kırışıklıklarınızı gidermez fakat görünümde iyileşme sağlar. Kırışıklıklar oluşmadan sürerseniz engelleme görevide görürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder