22 Mayıs 2017 Pazartesi

Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirmesaglikicin.org olarak, cilt gençleştirmenin  ''  Skin Rejuvenation  '' püf noktaları üzerine bir araştırma yaptık ortaya çıkan sonuçlar üzerine, sizler için bir makale derledik, keyifli okumalar;Cilt'in tamir ve onarım mekanizmalarını harekete geçirmek, cilt gençleştirme uygulamalarının ana dayanak noktasıdır. Cilt gençleştirmede temel amaç ; kendimizi kötü hissetmemize neden olan yaşlı gördüğünüz cildi yenilemektir.Cilt problemleri cilt de yer alan derinin deformasyona maruz kalması sonucu oluşur.  Cilt deki derinin yıpranmasında en önemli neden ilerleyen yaş döngüsü ile beraber, dış etkenlere dayalı, cildi sağlam tutan kollojen dokudaki yıpranmadır. Ciltteki gevşeme önce ince kırışıklıklara, daha sonra derin kırışıklıklara sebep olmaktadır.  Yaşlanmadan yüz ve eller ciddi şekilde etkilenmektedir. Ayrıca ciltte yaş ilerledikçe çatlamalar daha çabuk oluşmakta kolajen ve elastin gelişimi de yavaşlamaktadır. Bu yüzden ciltte hücre yenilenmesi azalır ve bir çok cilt problemi meydana gelir.


Cilt Gençleştirme YöntemleriCilt gençleştirme için birçok krem, serum, maske üretilmekte lazer uygulamaları gerçekleştirilmektedir, ancak bunların hiçbiri kimyasal peeling gibi etkili bir cilt hareketlenmesi sağlamamaktadır.  Bu hareketlenmeyi sağlamak için günümüzde kimyasal peelingleri oldukça etkilidir ve diğer yöntemlere göre daha ucuz ve evde yapılabilir bir tedavidir. Özellikle lazer tedavisi , mezoterapi ve botoks uygulamaları insanların maddi açıdan belini bükerken peeling yöntemi alternatif bir yöntem olarak ortaya çıkmaktadır.

Günümüzün insanı artık az zaman ayırdığı ama daha etkin ve sonrasın da sosyal hayatına hemen dönebileceği ve en önemlisi ucuz olamasını talep etmekle beraber uygulama sırasında ağrı sızı olmayan konforlu uygulamaları tercih etmektedir. Günümüz insanının işte bu makul vede haklı taleplerine kimyasal peeling uygulamaları tam olarak karşılık vermektedir.

Kimyasal peelinglerin cilt gençleştirme işlemini cildi yenileyerek yapması da ayrı bir avantajdır. Cildin katmanlar halinde soyarak yeni cilt oluşumu sağlamanın yanında cilde taze ve parlak bir görünüm de verecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder