26 Mayıs 2017 Cuma

Cildinizi Gençleştirmek İster Misiniz?


Cilt GençleştirmekCilt sağlığınıza göstereceğiniz önem ve cildinize  bitkisel tarifler ile yapacağınız maskeler ile cildinizi gençleştirmeniz mümkün hale gelecektir.

Yaş ilerledikçe ciltteki kolejen ve elastin lifler işlevini yerine getiremez ve ciltte hücre yenilenmesi yeteri kadar sağlanamaz.

Cildimizin zamana karşı korumamız gereken en değerli varlıklarımızdan biri olduğunu unutmamak gerekir ve cilt bakımını aksatamamak gerekmektedir. Bunun için  öncelikle cildinizi hastalıklardan korumalısınız. Dermatoloji uzmanına danışmanız ve aynı zamanda cilt bakımı ve güzelliğine de önem  veren bir uzmandan yardım almalısınız erken yaşlanmamak, daha bakımlı bir cilt ve hastalıklardan korunmak adına bilgi alabilirsiniz.Cildi Gençleştirmek için  Öneriler


* Size özel kozmetik ürünleri seçin ve cildinizin tipine uygun olarak cilt ürünleri alın.
*Cildinizin daha pürüzsüz olması için cildinize lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.
* Temizleme, nemlendirme, güneşin UV ışınlarından korunmak için  ihtiyaç anında dermatoloğunuz önerisiyle antiaging kremleriyle günlük bakımlarınızı yapmalısınız.
* Cildinize özellikle kış aylarında meyve asitli peelingler uygulatabilirsiniz. Haftada 1 veya 10 günde bir yapılan bu uygulamalar ortalama 6-10 seans sürüyor.
* Peeling uygulamasının ince kırışıklıklar, kaba cilt yapısının giderilmesi ve lekelerin tedavisinde önemli bir araç olduğunu ve daha ışıltılı bir cilt sağlayacağını göz ardı etmeyin.
*Diğer yandan cildinize yoğurt bal maskesi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca cildiniz için elma sirkesi  ve limon suyu ile temizlerseniz antibakteriyel bir etki sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder