20 Mayıs 2017 Cumartesi

B3 Vitamini İle Cilt Bakımı


Cilt Bakımında B3 VitaminiVitaminler cilt yaşlanmasını yavaşlattığı, kırışık oluşumunu önlediği ve faydaları olduğu artık ortaya konmuştur. B3 vitamini cilt üzerinde oldukça etkili bir bakım vitaminidir. B3 vitamini cildin nemini tutar ve tekrar yağ tabakası oluşturarak kırışıklığı engeller.

B3 vitamini yani niyasin cilt bakımında oldukça fazla kullanılan ve çok ciddi sonuçlar verebilen bir vitamindir. Cilt lekesi, güneş sonrası bakım, kırışıklıklar, sivilce, cilt yağlanması, egzama, sedef gibi durumlarda kullanılabilecek önemli bir vitamindir.

Cilt Lekesi İçin B3 Vitamini


Lekeler, ciltteki melanosit hücrelerinin salgıladığı melanin pigmentinin ciltte birikmesi sonucu ortaya çıkar. Genetik yapı, güneşe maruz kalma süresi, kullanılan kimyasal maddeler, hormonal tabletler ve doğumsal faktörler leke oluşumunda etkilidir.

Niyasin yani b3 vitamini cilt lekelerini azaltmada ve yeni cilt lekesi karşı kullanılabilecek harika bir vitamindir. Cilt lekeleri üzerinde c vitamini ile birlikte kullanılması oldukça yararlıdır. Cilt lekelerini azaltıcı etkileri ortaya konmuştur. Ayrıca güneş sonrası b3 vitamini cildinizin yaşlanmasının ve lekelenmesinin önüne geçer. %3 b3 vitamini çözeltisi sonrası cilde 2 günde bir uygulanacak a vitaminli yağ ve c vitaminli yağların karışımı oldukça etkilidir, ama yağları 2 günde bir arayla uygulamakta yarar var. Ancak her gün suda çözünebilen c vitaminini %5 oranında her akşam cildinize uygulayabilirsiniz veya c vitamini serumlarını her akşam kullanabilirsiniz. Size satılan bir çok mucizevi denen leke kremlerinden daha yararlıdır


Kırışıklıklar İçin B3 Vitamini


Hangi vitaminlerin cildinize iyi geldiğini, hangi meyvelerin kırışıklıkları geciktirdiğini, cildinizi daha nemli tutacağını, serbest radikallerle savaşan besinleri bilirseniz, genç ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz. B3 vitamini cildin nem tutma kabiliyetini geliştirir ve tekrar yağ tabakası oluşturarak kırışık oluşumunu engeller.

B3 vitamini ciltteki kırışıkları ve yaşlanma belirtilerini önleyen bir vitamindir. Oluşan kırışıkları azaltma etkisi az olmakla birlikte cildin kırışmasını önleyici etkileri vardır. %3 oranında niyasin yani b3 vitamini kullanımı ile cilt kırışıklarını azaltabilirsiniz. Ayrıca özellikle a vitamini ve c vitamini ile kombine kullanabilirsiniz. A vitaminli yağ ve c vitaminli yağları karıştırıp 2 günde bir akşamları cildinize uygularsanız oluşan kırışıklıkları da azaltırsınız. Tabi her akşam b3 vitamini kullanın.

Sivilce İçin B3 Vitamini


Sivilcelere karşı oldukça etkili bir vitamindir B3. B3 vitamini içeren ürünler üzerinde yapılan çalışmalar sonucu %5 oranında niyasin içeren malzemeler sivilceler üzerinde etkisi yüksektir.

Sadece sivilcelere değil, sivilce izlerine de oldukça iyi gelen niyasin sayesinde sivilcelerden kurtulmak uzak bir hayal değildir. Bu vitaminin bir başka önemi ise sivilce lekeleri ve izleri bıraktırmadan sivilcelere karşı etkili olması ve eski sivilce izlerinde geçirici etkileri.

Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önlemek için b3 vitamini neredeyse ilaç niyetinde bir vitamindir. Bir çok kaynakta %5 niyasin yani b3 vitamini ilaç olarak kullanılmakta bu çözeltiler piyasada bulunmaktadır. B3 vitaminini özellikle biyosulphure, çinko oksit ve salisilik asitle birlikte kullanırsanız sivilce ve siyah noktalarla vedalaşırsınız. Bunun için yapmanız gereken şey 200 ml kolonyaya 10 gr salisilik asit, 10 gr b3 vitamini, 10 ml kükürt ve 10 ml çinko oksit ilave etmeniz. Karışımı 3 günde bir çalkalayarak cildinize sürün ve 5 dakika sonra cildinizi yıkayın. Mucizeyi sivilce ve siyah noktalarda 1 hafta sonra farkedersiniz.

Yağlı Cilt İçin B3 Vitamini


B3 vitamini yağ ve karbonhidratların vücutta kullanılmasını sağlar ve yağ yakıcı, karbonhidrat yakıcı özelliklere sahiptir.

Cilt yağlanmasında b3 vitamini oldukça etkilidir. Niyasin cilt yağlanmasını azaltıcı bir maddedir. Cilt yağlanması önlemek için b3 vitamini ve kükürt kullanabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı suya bir mercimek tanesi kadar b3 vitamini bir mercimek tanesi kadar biosulphure yani suda çözünen kükürt ilave edip bu karışımı her akşam cildinizin yağlı bölümlerine sürünüz ve 5 dakika sonra yıkayın. Yağlı cildiniz yakşık 15 gün sonra artık yağlanmamaya başlar.

Egzama İçin B3 Vitamini


Egzama bir cilt hastalığıdır. Ciltte egzama oluşumunun sebepleri arasında psikolojik etkenler, ciltte alerjik reaksiyon yaratabilecek dış etkenler, kimyasal maddeler, temizlik ürünleri gibi nedenler arasında sayılsa da asıl önemli etken beslenme demek yanlış değildir.

Egzamada cildin üst yüzeyinde iltihaplanma oluşur ve ciltte kızarıklıklar ve kaşıntılar meydana gelir. Cilt dış etkenlerden daha çabuk etkilenerek çatlamalar da meydana gelir.

Yıllardır geçmeyen egzama yani dermatit gibi bir probleminiz varsa b3 vitamini tam size göre, b3 vitamini eksikliği egzamaya neden olduğunu biliyoruz. Egzamalı bölgeye b3 vitami i ile birlikte b5 vitamini ve c vitamini kullanabilirsiniz. Özellikle yabancı forumlarca etkisinden çokça bahsediliyor. Yapmanız gereken her akşam egzamalı bölgeye uygulamak üzere bir tatlı kaşığı suya bir mercimek tanesi b3 vitamini, bir mercimek tanesi b5 vitamini, bir mercimek tanesi c vitamini yani L ascorbic acid ilave ederek bu karışımı egzamalı bölgeye sürmek. İki hafta içinde sonuçlarına çok şaşıracakısınız, en azından yabancı forumdakiler çok iddialı.

Sedef İçin B3 Vitamini


Sedef hastalığı (tıp dilinde: psoriasis), bir tür multifaktöryel etiyolojili deri hastalığı. HLA-Cw6 doku uygunluk antijeni birçok türünde genetik yönü oluşturur. Bu nedenle bazı hastaların ailelerinde de hastalık görülebilmektedir. Bazı ilaçlar ve duygusal dalgalanmalar hastalığı ortaya çıkarabilir veya aktifleştirebilir.

Stres, sedef hastalığını artıran faktörlerin başında gelmektedir.

Sedef deri hastalıklarının en önemlilerinden olup kronik, tekrarlayıcı ve sık rastlanılan bir rahatsızlıktır. Derinin olduğu tüm bölgeleri tutabilir. Saçlı deride, tırnakta, elde, ayakta, gövdede, dizde, dirsekte kısaca bütün vücudu etkileyebilir.

Sedef yani psoriasis gibi bir cilt hastalığınız varsa b3 vitamini bu konuda oldukça etkili sonuçlar veriyor. Yapmanız gereken şey tıpı egzamada olduğu gibi her akşam sedefli bölgeye, bir tatlı kaşığı suda, bir mercimek tanesi b3 vitamini, bir mercimek tanesi b5 vitamini, bir mercimek tanesi c vitamini yani L ascorbic acid, bir mercimek tanesi kükürt, bir mercimek tanesi çinko oksit çözerek bunu sedefe uygulamak. Özellikle kükürt, b3 vitamini ve çinko oksit sedefe oldukça faydalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder