31 Mayıs 2017 Çarşamba

AYAK MANTARI İÇİN ÇAY AĞACI YAĞI


Ayak MantarıEditörlerimiz sizler için ayak mantarı için çay ağacı yağı hakkında yazı hazırladı. İyi okumalar diliyoruz.

Ayak Mantarı Nedir


Kaşıntı, kızarıklık, sulanma, su dolu kabarcıklar, normal görünen tırnağın renginde değişme gibi haller tinea pedis veya tırnak mantarına işaret eder.Mantar karanlık bölgelerde yaşam alanı bulur.Nemli ve sıcak olan ortamlarda üreyen mikroorganizmalardır. Ayak mantarının çoğalması için ayakkabının içi oldukça güzel bir bölgedir.

Uzun süreli kapalı ve dar ayakkabıların giyilmesi, duştan çıktıktan sonra ıslatılan ayağın kurulanmaması ve aşırı terleme gibi durumlar ayak mantarının gelişmesinde oldukça etkisi vardır. Bu mikroorganizmalar bulaşıcıdır.Ayak Mantarına Karşı Çay Ağacı Yağı


Ayaklarınızda mantar  var ise,çay ağacı yağını denemelisiniz. Hem ayak mantarınıza, hem de bu mantardan kaynaklanan kötü kokuları tedavi edeceğinden eminiz.

GEREKLİ MALZEMELER :

  •  Yeteri kadar su
  •  40 damla çay ağacı yağı

Ayak mantarına ve kokulara karşı çay ağacı yağı bire birdir.  Suyun içine, çay ağacı yağını ilave edin. Ayaklarınızı bu karışımın içinde 10 dak beklettikten sonra, bir havlu yardımı ile suyunu alın. Saç kurutma makinası ile iyice kurutun. ekleyin.Ayaklarınızı bu suda 10 dakika bekletin.

Tırnakları kesin.Tırnakların altında dahi hiç nem kalmamalı.Bir miktar nem bile, mantarın yaşamını sürdürmesine olanak sağlar. Ayaklarınızı iyice kuruttuktan sonra, mantarlı bölgeye birkaç damla çay ağacı yağı sürün. Giydiğiniz çorabın pamuklu olmasına dikkat edin.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder