30 Mayıs 2017 Salı

Ayak Bakımı İçin Karışımlar Nasıl Yapılır?


Ayak BakımıEditörlerimiz sizler için ayak bakımı hakkında özel ve doğal formüller hazırladı.Umarım yararlı bir yazı olmuştur.

Ayağınız, şişiyor, ayak deriniz kuruyorsa
Bir litre suda iki avuç papatya ve bir adet limon kabuğunu kaynatıp soğumaya bırakın. Ayaklarınızı bu suyun içinde yarım saat kadar dinlendirin. Şişlerin indiğini, ayak derinizin canlandığını hissedeceksiniz.

Ayak deriniz çatlıyorsa


Her banyodan sonra ponza taşıyla yumuşak hareketlerle ölü deriyi vücudunuzdan arındırın. Çatlakları E vitamini ve jojoba yağı bulunan ayak kremleriyle sık sık kremleyin. Sürekli çorap giyin.

Tırnaklarınız pul pul ayrılıyorsa


Tırnaklarınız pul pul haline geliyorsa size inanılmaz bir tırnak bakımı karışımı aktaracağız.
Bir bardak suyla eşit miktardaki limon suyunu karıştırın. Bu karışımı her gün tırnaklarınıza sürün. Canlı, parlak ve sağlıklı tırnaklar için bundan daha iyi bir yol olamaz.

Ayak yorgunluğu için


Lavanta gevşetme özelliğine sahiptir. Biberiye ise kan dolaşımını güçlendirir. Bir leğenin içerisine ılık su doldurun. 5 damla lavanta yağını 2 damla biberiye yağıyla karıştırın. Uzun ve yorucu bir günün sonunda yorulmuş olan ayaklarınızı 15 dakika bu leğende dinlendirin, çıkardığınız zaman soğuk suyla duruiayın.

Ayak terlemesi için


Günde en az 2 defa üzüm sirkesi ya da elma sirkesiyle yıkayıp normal su ile durulayın. Bunu düzenli olarak yapmak önemlidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder