Sağlık İçin

Şeker hastalığı cinselliği etkiler mi?

Soru:

Şeker hastalığı ve yüksek kan yağları cinselliğimi etkiler mi?
39 yaşındayım. Hem şeker hastasıyım hem de geçen hafta yaptırdığım tahlilde kan yağlarım yüksek çıktı. Bu yüzden ilaca başladım. Bunlar benim zaten çok iyi olmayan cinsel gücümü nasıl etkiler?

Cevap:

Baobabyagi Şeker hastalığı cinselliği etkiler mi?

Diyabeti olan erkek hastaların yarısında zaman içerisinde sertleşme sorunu gelişiyor. Tip 1 diyabeti olan, insülin bağımlısı genç hastalarda bu problem daha erken ortaya çıkabiliyor. Tip 2 diyabeti olan insüline bağımlı olmayan ve daha geç yaşlarda ortaya çıkan diyabette sertleşme sorunu daha yavaş gelişiyor. Diyabeti olan erkeklerde birkaç nedenle sertleşme sorunu ortaya çıkıyor. Öncelikle diyabet küçük kan damarlarına zarar vererek penise kan akımını azaltıyor. İkinci olarak çevre sinirlerde bozukluk oluşturarak penise sertleşme İçin gerekli uyarının iletilmesini engelliyor. Bu hastalarda penisten beyne giden uyarılarda da azalma oluyor ve sertlik elde etmek güçleşiyor. Son olarak diyabette genel sağlık daha kötü seyredebiliyor. Diyabetin yaratacağı bu kötü etkileri önlemenin en iyi yolu kan şekerini ve tansiyonu kontrol altında tutmaktır. Kolesterol vetrigliserid gibi kan yağlarındaki yükseklik İse kalp damar hastalığı yaratıyor; penise giden kan akımında azalmaya yol açarak sertleşme bozukluğuna neden oluyor. Özellikle kötü huylu kolesterolün yüksek oluşu sertleşmeyi olumsuz etkiliyor.


Doa Kozmetik

Şeker hastalığı cinselliği etkiler mi? Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. nusret diyor ki:

    Seker hastasi Bayanlarda vajina sicakligini kaybedermi?esim seker hastasi, penisim vajinaya girdiginde soguk bir yere giriyor.hic bir sicaklik yok.

Rastgele Yazılar

Astım nasıl ortaya çıkar?

Astım nasıl ortaya çıkar?

20 Aralık 2010 | Yorum Yok
Kaşıma ile kızlık bozulur mu?

Kaşıma ile kızlık bozulur mu?

26 Eylül 2010 | 6 Yorum

Twitter takip et

Facebook Takip Et