Sağlık İçin

İlişkide en güvenli korunma yöntemi hangisi?

Gerek cinsel yolla bulaşan hastalıklardan gerekse hamilelikten korunmanın en iyi yolllarından biri prezervatif kullanmaktır. Çünkü hastalıklar kişiye bulaştığında ileride büyük sorunlara yol açabiliyor. Ancak prezervatif sadece boşalma anında değil, ilişkinin başından itibaren kullanılmalı!

Baobabyagi İlişkide en güvenli korunma yöntemi hangisi?

kondom prezervatif İlişkide en güvenli korunma yöntemi hangisi?Kondom (prezervatif) kullanımının en büyük avantajı düzensiz cinsel yaşamı olan çiftler için en uygun korunma yöntemi olmasıdır. Ulaşılması kolaydır ve ucuzdur. Kondom kullanımının önemli avantajları vardır. Gebelikten koruması dışında AIDS, Hepatit B, C virüsü ve HPV (genital siğil) dahil tüm mikrobik etkenlerin cinsel ilişkide çiftin birinden diğerine bulaşmasını engeller.

Bu özellik diğer korunma yöntemlerinin hiçbirinde bulunmamaktadır. Ancak yukarıda sayılan enfeksiyon hastalıklarının yalnızca cinsel temasla bulaşmadığı unutulmamalıdır (Hepatit B’nin öpüşmeyle bulaşması, HPV’nin prezervatifin kapamadığı bölgenin teması ile bulaşması gibi). Kondomu ilişkinin başından itibaren uygulamalısınız. En sık yapılan hatalı uygulama cinsel ilişkiye kondomsuz başlanması ve hemen boşalma öncesi dönemde takılmasıdır. Bu durum istenmeyen gebeliklerin oluşmasına neden olabilir. Zira boşalmadan önce de erkekte uyarılma döneminde salgılanan sıvılarda da (zevk suyu) az sayıda da olsa sperm hücreleri bulunabilmektedir.


Doa Kozmetik

İlişkide en güvenli korunma yöntemi hangisi? Hakkında Yapılan Yorumlar

Rastgele Yazılar

Menepozun bir zararı daha!

Menepozun bir zararı daha!

27 Aralık 2011 | Yorum Yok
Hangi yiyecekler astımı tetikliyor?

Hangi yiyecekler astımı tetikliyor?

20 Aralık 2010 | 1 Yorum
Her derde deva kırmızı turp!

Her derde deva kırmızı turp!

1 Ocak 2014 | Yorum Yok
Testisimde damarlaşma var

Testisimde damarlaşma var

30 Ağustos 2010 | Yorum Yok
Tüp bebek denedim ama olmadı

Tüp bebek denedim ama olmadı

18 Ağustos 2010 | Yorum Yok

Twitter takip et

Facebook Takip Et