Sağlık İçin

İlişkide en güvenli korunma yöntemi hangisi?

Gerek cinsel yolla bulaşan hastalıklardan gerekse hamilelikten korunmanın en iyi yolllarından biri prezervatif kullanmaktır. Çünkü hastalıklar kişiye bulaştığında ileride büyük sorunlara yol açabiliyor. Ancak prezervatif sadece boşalma anında değil, ilişkinin başından itibaren kullanılmalı!

Baobabyagi İlişkide en güvenli korunma yöntemi hangisi?

kondom prezervatif İlişkide en güvenli korunma yöntemi hangisi?Kondom (prezervatif) kullanımının en büyük avantajı düzensiz cinsel yaşamı olan çiftler için en uygun korunma yöntemi olmasıdır. Ulaşılması kolaydır ve ucuzdur. Kondom kullanımının önemli avantajları vardır. Gebelikten koruması dışında AIDS, Hepatit B, C virüsü ve HPV (genital siğil) dahil tüm mikrobik etkenlerin cinsel ilişkide çiftin birinden diğerine bulaşmasını engeller.

Bu özellik diğer korunma yöntemlerinin hiçbirinde bulunmamaktadır. Ancak yukarıda sayılan enfeksiyon hastalıklarının yalnızca cinsel temasla bulaşmadığı unutulmamalıdır (Hepatit B’nin öpüşmeyle bulaşması, HPV’nin prezervatifin kapamadığı bölgenin teması ile bulaşması gibi). Kondomu ilişkinin başından itibaren uygulamalısınız. En sık yapılan hatalı uygulama cinsel ilişkiye kondomsuz başlanması ve hemen boşalma öncesi dönemde takılmasıdır. Bu durum istenmeyen gebeliklerin oluşmasına neden olabilir. Zira boşalmadan önce de erkekte uyarılma döneminde salgılanan sıvılarda da (zevk suyu) az sayıda da olsa sperm hücreleri bulunabilmektedir.


Doa Kozmetik

İlişkide en güvenli korunma yöntemi hangisi? Hakkında Yapılan Yorumlar

Rastgele Yazılar

Dolmalık Biber

Dolmalık Biber

15 Ocak 2011 | Yorum Yok
Erkeklerle arkadaşlık yapamıyorum

Erkeklerle arkadaşlık yapamıyorum

4 Ekim 2010 | Yorum Yok
‘Mavi bebek’ kurtuldu

‘Mavi bebek’ kurtuldu

26 Ekim 2011 | Yorum Yok
Akciğer amfizeminin belirtileri nelerdir?

Akciğer amfizeminin belirtileri nelerdir?

6 Aralık 2010 | Yorum Yok

Twitter takip et

Facebook Takip Et