tattoo-removal-4

Dövme Sildirme

tattoo-removal-4

TCA Dövme Silme

saglikicin.org olarak Cilt problemlerinden Dövme izleri ile ilgili bir araştırma yaptık, araştırmadan çıkan sonuçlar üzerine sizler için bir makale derledik, keyifli okumalar dileriz.

Dövme silmedeki en ucuz ve etkin yöntem şüphesiz ki tca peelingdir. Dövme silmek için tca kullanacaksanız evvela bu tca dövmeyi nasıl siler sorusunun cevabını öğrenmelisiniz. TCA cildinize zarar vermeden üst deriyi yakar, bu yanmadan sonra deriniz kabuk atarak soyulur. İşlemi şöyle düşünün 20 a4 kağıdını üst üste koyduğunuzda en alttaki mürekkep izi gözükmez işte tca her seferinde bir a4 kağıdı kalınlığında cildinizi soyarak 8 ile 10. uygulamada dövmenin bulunduğu o alana işleyip dövmeyi siler.

Dövme Sildirme

Dövmenizi sildirmek için tca uygulayacaksanız, yükse oranlarda TCA uygulamalısınız örneğin %50 arası oranlar idealdir. Bu oranlar daha derin soyma yapacakları için işlem süreniz kısalacaktır. Ancak her halükarda bölgenin hızlı iyileşmesini sağlamak için e vitamini b3 vitamini b5 vitamini çinko oksit içeren ürünler kullanmalısınız. Bu vitamin ve mineraller bölgedeki kızarıklığın çabuk geçmesini ve cildin daha hızlı iyileşmesini sağlayacaklar.

Dövme Ne kadar Zamanda Silinir

Dövmenin silinmesi tamamen dövmenin derinin ne kadar altında olduğuna bağlı olarak değişir. Yani dövme derinin çok altındaysa daha uzun sürede silinir, Birde alan ne kadar dolgunsa silinmesi o kadar zaman alır, yani ince bir hat şeklinde yapılmış dövme daha kolay silinirken içi doldurulmuş, dövmelerin silinmesi zaman alır. Ayrıca dövme boyasının kalitesi de dövme silinmesinde oldukça etkilidir.

Dövme Kesinlikle Silinir Mi

Dövmeniz tca ile kesinlikle silinir ama buna bir zaman vermek oldukça zordur, yani cildinizin yapısı, dövmenin derinliği, boyanın kalitesi, dövmenin cinsi her şey buna etki eder, ancak sabırla tca uygularsanız dövmeniz muhakkak silinir.

Dövme Silinince İz Kalır Mı

Tca ile dövme silmeye başladığınızda dövmeniz 3. uygulamadan sonra kademeli olarak silinmeye başlar. Tca cilt üzerinde iz bırakan bir asit değildir, cildi yakarak soyulmasını sağlar, cildinize uyguladıktan sonra su yardımıyla tca lı bölgeyi siliniz. Uygulama sonunda cilt hassaslaşır, bu noktada yukarıda yazdığımız vitamin ve mineralleri kullanırsanız cildiniz hızla iyileşecektir. Cildinizde iz, leke, vb kalma ihtimali, tca uygulamasından sonra cildinize iyi bakmazsanız gerçekleşir, yani hassaslaşan cildiniz ısı, ışık, fiziksel darbe, aşırı sert hareketler, kuvvetli kimyasallara maruz kalırsa cildinizde leke kalabilir. Bu yüzden silme yaptığınız bölgeyi özenle korumalısınız.

Dövme Silme Fiyatı

Tca ile dövme silme diğer bütün yöntemlerden daha ekonomiktir. Dövmenin silineceği alana göre değişse de size ortalama 100 lira ile 300 lira arasında bir fiyata mal olur tabi evde kendiniz yaparsanız. kliniklerde bu rakam 1500 lirayı geçebilir.

Konumuzla alakalı olarak, detaylı olarak ele aldığımı TCA ile dövme silme başlığını tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz.

Dövme izi silim tedavisi yazımız burada bitiyor.  Umarız derdinize derman niteliğinde bir makale olmuştur.  Sizde değerli görüş soru ve önerilerinizle yazımıza katkı da bulunabilir, yorumlar aracılığıyla iletebilirsiniz. Yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşırsanız seviniriz. Yorumlar ve paylaşım için şimdiden teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir