Sağlık İçin

Bitkilerle detoks

Yaz nedeniyle bünyede meydana gelen yavaşlama sağlık sorunlarına karşı bu yedi bitki size ilaç gibi gelecek…

Prof. Dr. Erdem Yeşilada, biberiye, funda yaprağı, kiraz sapı, ısırgan yaprağı, yeşil çay, mate yaprağı ve kekik gibi bitkilerin içlerinde barındırdıkları özelliklerle, vücutta tam bir detoks etkisi yaptığını belirtti.

Yeşilada, yaptığı yazılı açıklamada, yaz sıcaklarına bağlı olarak bünye ve metabolizmadaki yavaşlamanın çeşitli sağlık sorunlarına yol açabildiğini ifade ederek, bu tür sorunlara karşı 7 farklı bitkiden yararlanılabileceğini vurguladı.

Mevsimlerin insan vücuduna yaptığı etkileri hafifletmede ve vücuttan su atılımını hızlandırmada bitkilerin hızlı sonuç verdiğini kaydeden Yeşilada, ”Biberiye, funda yaprağı, kiraz sapı, ısırgan yaprağı, yeşil çay, mate yaprağı ve kekik gibi içinde barındırdığı özelliklerle vücutta tam bir detoks etkisi yapıyor” görüşüne yer verdi.

Biberiye yapraklarının, yapılan deneysel çalışmalarda, barsaklardan yağın emilmesini azalttığı ve dolayısıyla kilo almayı ve karaciğer yağlanmasını önleyebildiğinin ortaya konulduğunu aktaran Yeşilada, ayrıca safra salgısını artırarak özellikle yağlı besinlerin sindirimini kolaylaştırdığını da bildirdi.

Baobabyagi Bitkilerle detoks

Yeşilada, biberiye yapraklarının diğer taraftan idrar söktürücü özelliği ile vücuttan ödemin sökülmesine de yardımcı olduğuna dikkati çekti.

Funda yapraklarının da idrar artırıcı etkisinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırıcı özelliğinin bulunduğuna işaret eden Yeşilada, kiraz sapının da zengin potasyum içeriği nedeniyle vücutta idrar ile atılan potasyum dengesinin bozulmasını önlediğini kaydetti.

Prof. Dr. Yeşilada, ısırgan yapraklarının da potasyum bakımından zengin bir idrar söktürücü olmasının yanı sıra vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olduğunu, yeşil çay ve mate yaprağının da içinde bulunan kafein maddesi nedeniyle fiziksel halsizliği giderici ve enerji verici içecekler olduğunu kaydetti.

Kafein türevlerinin idrar artırıcı etkisi ile yine vücutta ödemin sökülmesine yardımcı olduğuna işaret eden Yeşilada, yeşil çay ve mate bitkilerinin yağ yakıcı etkisinin, klinik çalışmalar ile ortaya konulduğunu vurguladı.

Yeşilada, kekiğin uçucu yağının safra artırıcı etkisi bulunduğunu, dolayısıyla sindirimi kolaylaştırdığını da aktardı.

AA


Doa Kozmetik

Bitkilerle detoks Hakkında Yapılan Yorumlar

Rastgele Yazılar

Tiroid mutlaka kilo yapar mı

Tiroid mutlaka kilo yapar mı

9 Ekim 2010 | Yorum Yok
16 yaşındayım hala adet görmedim

16 yaşındayım hala adet görmedim

18 Ağustos 2010 | Yorum Yok
Yoga o kadar da etkili değil

Yoga o kadar da etkili değil

26 Ekim 2011 | Yorum Yok

Twitter takip et

Facebook Takip Et